Wydział SiMR laureatem konkursu „Studia z Przyszłością”

środa, 15 marca 2023

Z dumą informujemy, że prowadzone przez Wydział SiMR PW studia podyplomowe „Nowa mobilność” zostały laureatem 8. edycji konkursu „Studia z Przyszłością” 2022/2023.

Gala Finałowa Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Akredytacji Kierunków Studiów „Studia z Przyszłością” odbyła się 13 marca 2023 roku w Sali Czerwonej Pałacu Działyńskich Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu. Konkurs jest współorganizowany przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego, a jego celem jest identyfikowanie i wyróżnianie wybranych programów i kierunków studiów prowadzonych w polskich uczelniach, cechujących się innowacyjnością, dostosowaniem do potrzeb rynku pracy oraz nowoczesnością przyjętych rozwiązań dydaktycznych. Certyfikaty Akredytacyjne „Studia z Przyszłością” odebrali w trakcie Gali menedżerowie kierunków i specjalności prowadzonych przez uczelnie publiczne i niepubliczne z całej Polski. W uroczystości wzięli udział Rektorzy i Dziekani szkół wyższych, przedstawiciele instytucji naukowych i administracji publicznej, parlamentarzyści, dziennikarze oraz działacze społeczni, zaangażowani w sprawy nauki i edukacji.  
 
Oceny kierunków studiów w Konkursie „Studia z Przyszłością” dokonuje Kapituła z udziałem wybitnych naukowców zajmujących się problematyką jakości kształcenia i zarządzania szkolnictwem wyższym, w tym m.in. prof. Agnieszki Dziedziczak-Foltyn z Uniwersytetu Łódzkiego, prof. Dariusza Rotta z Uniwersytetu Śląskiego, prof. Michała Kaczmarczyka z Wyższej Szkoły Humanitas i dr Aleksandra Kobylarka z Uniwersytetu Wrocławskiego. Wśród nagrodzonych i prezentowanych na Gali znalazły się studia prowadzone przez wiele znakomite uczelni z całego kraju. Wyróżniono studia uniwersyteckie, politechniczne, medyczne, a także kierunki i specjalności oferowane przez uczelnie niepubliczne.  Część z nich, poza certyfikatem akredytacyjnym „Studia z Przyszłością”, otrzymała także nagrody nadzwyczajne, przyznawane m.in. za najwyższą jakość kształcenia, znakomitą bazę materialną czy wysoki poziom umiędzynarodowienia studiów.

W uroczystości wzięli udział rektorzy i dziekani szkół wyższych, przedstawiciele instytucji naukowych i administracji publicznej, parlamentarzyści, dziennikarze oraz działacze społeczni, zaangażowani w sprawy nauki i edukacji.

Na uroczystość wręczenia nagród zostali zaproszeni członkowie studiów podyplomowych „Nowa mobilność”:

  • Piotr Przybyłowicz – dziekan Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych, przewodniczący rady programowej studiów podyplomowych „Nowa mobilność”
  • Maciej Mazur – prezes Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych
  • Ireneusz Krakowiak – kierownik studiów podyplomowych „Nowa mobilność”

 
Zakres merytoryczny oferty edukacyjnej „Nowa mobilność” otrzymał dwa certyfikaty:
- Certyfikat Akredytacyjny
- Certyfikat Nadzwyczajny Lider Jakości Kształcenia

Lista Laureatów Konkursu „Studia z Przyszłością” 2023 w poszczególnych województwach ⇒

Szczegółowa relacja z Gali ⇒

Strony w dziale:

Strony w dziale: