Dr inż. Piotr Bartkowski laureatem konkursu LAB-TECH of Excellence II

czwartek, 18 kwietnia 2024

Z radością informujemy, że dr inż. Piotr Bartkowski wraz z zespołem będzie realizował projekt pt. "Rozwój innowacyjnych struktur rozciągliwych bazujących na ciekłym metalu do zastosowań w robotyce miękkiej i elektronice noszonej", który otrzymał finansowanie w ramach konkursu LAB-TECH of Excellence II (IDUB PW).

Mężczyzna profilem pijący kawę z filiżanki.

Dr inż. Piotr Bartkowski

Celem projektu jest rozwój laboratorium i grupy badawczej prowadzącej innowacyjne badania dotyczące robotyki miękkiej i elektroniki noszonej. Z projektu sfinansowany zostanie zakup specjalistycznej drukarki do wytwarzania obwodów z ciekłego metalu.

Spośród wniosków złożonych w Politechnice Warszawskiej finansowanie uzyskały jedynie trzy projekty. Pełna lista nagrodzonych dostępna jest na stronie Badawcza PW.

Serdecznie gratulujemy!

Grupa ludzi stojąca w rzędzie przed budynkiem.

Zespół dr. inż. Piotra Bartkowskiego działający w ramach Laboratorium materiałów inteligentnych i robotyki miękkiej (SMARTLAB)

Głównym celem i misją Laboratorium materiałów inteligentnych i robotyki miękkiej (SMARTLAB) jest poszukiwanie innowacyjnych materiałów i struktur inteligentnych do zastosowań w robotyce miękkiej oraz elektronice noszonej. Laboratorium prowadzi szeroki zakres badań empirycznych i numerycznych z uwzględnieniem różnych zjawisk fizycznych.

Zachęcamy do zapoznania się z filmem przedstawiającym kulisy działalności SMARTLAB.

Strony w dziale:

Strony w dziale: