Sukces naukowców z Wydziału SiMR PW: NBPWP „BORSUK” wyróżniony przez Prezydenta RP

piątek, 12 stycznia 2024

5 grudnia 2023 roku odbyła się doniosła ceremonia w siedzibie Biura Bezpieczeństwa Narodowego w Warszawie, podczas której nowy bojowy pływający wóz piechoty „BORSUK” został uhonorowany prestiżową Nagrodą Prezydenta RP Andrzeja Dudy. To wyjątkowe wyróżnienie przyznano za znaczący wkład w podniesienie poziomu bezpieczeństwa żołnierzy Sił Zbrojnych RP.

Statuetka i dyplomy zostały wręczone konsorcjum składającemu się z wielu znaczących podmiotów naukowych i przemysłowych. Liderem grupy jest Huta Stalowa Wola S.A., a w skład konsorcjum wchodzą również Wojskowe Zakłady Motoryzacyjne S.A., Wojskowe Zakłady Elektroniczne S.A., Wojskowe Zakłady Inżynieryjne S.A., Wojskowy Instytut Techniki Pancernej i Samochodowej, Wojskowa Akademia Techniczna, Akademia Sztuki Wojennej, Politechnika Warszawska, Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Urządzeń Mechanicznych Sp. z o.o., oraz Rosomak S.A.

To wyróżnienie podkreśla nie tylko innowacyjność i skuteczność projektu „BORSUK”, ale również znaczenie współpracy między różnymi sektorami w zakresie obronności i bezpieczeństwa narodowego. Jest to dowód na to, że polskie instytucje naukowe i przemysłowe są w stanie wspólnie tworzyć rozwiązania na najwyższym światowym poziomie, przyczyniając się do bezpieczeństwa i obrony kraju.

Wykonawcy z Wydziału SiMR Politechniki Warszawskiej:

• prof. dr hab. inż. Jan Szlagowski - członek Komitetu Sterującego projektu
  • dr hab. inż. Zbigniew Żebrowski - członek Komitetu Technicznego projektu