Media mówią o naszych absolwentach

piątek, 30 czerwca 2023

Młody mężczyzna prezentujący żółtą pneumatyczna poduszkę.

Miło nam poinformować, że urządzenie służące ratowaniu tonących, zaprojektowane w ramach pracy inżynierskiej przez naszych ubiegłorocznych absolwentów: inż. Michała Karelusa oraz inż. Michała Niedzielczyka zostało z uznaniem dostrzeżone w mediach.

O wynalazku wspomniały m.in.:

⇒ Telewizja Polska w programach "Raport naukowy" i "Teleexpress"

⇒ TVN24/TVN Warszawa

Wirtualna Polska

Polskie Radio Trójka

Polskie Radio Czwórka

Radio Dla Ciebie

⇒ Radio ESKA

Stołeczny Magazyn Policji (opis wynalazku zostanie zamieszczony w wydaniu 7/2023 magazynu)

Polish Science

Benchmark.pl

Warszawa Nasze Miasto

Absolwenci zaprojektowali pneumatyczną rzutkę ratowniczą wraz z mechanizmem wyrzutowym. Umożliwia ona udzielenie pomocy osobie znajdującej się nawet 60 m od brzegu. Szczegóły konstrukcji urządzenia przedstawia poniższy plakat.

Plakat przedstawiający konstrukcję pneumatycznej rzutki ratowniczej

Warto przypomnieć, że projekt ten otrzymał m.in. nagrodę specjalną „Mistrz Innowacji” w ogólnopolskim Konkursie Konstrukcji Studenckich (KOKOS), a także zdobył pierwsze miejsce w tegorocznej, XXVI edycji Konkursu na najlepszą pracę dyplomową na Wydziale SiMR PW.

Strony w dziale: