Dzień Wydziału SiMR PW 2024

Przełom maja i czerwca to czas poprzedzający okres intensywnych przygotowań do egzaminów, który tradycyjnie wypełniony jest imprezami studenckimi i dobrą zabawą. Od 2015 roku nasza społeczność świętuje w tym okresie także Dzień Wydziału.
 


 

 Tegoroczne obchody, które przypadły na 7 czerwca, rozpoczęły się od uroczystego posiedzenia Rady Wydziału, podczas którego m.in. zostały wręczone Złote Dyplomy Politechniki Warszawskiej, wyróżnienia Dziekana oraz wyróżnienia Wydziałowej Rady Samorządu. Tradycyjnym punktem programu była również uroczystość wręczenia dyplomów absolwentom, którzy obronili swoje prace dyplomowe w minionym roku akademickim.

W ramach bloku prelekcji Tomasz Szczerbicki przybliżył uczestnikom historię udziału osób związanych z Politechniką Warszawską w Powstaniu Warszawskim, a Zbigniew Nowosielski opowiedział o technicznych wyzwaniach związanych z odbudową tankietki TKS wchodzącej w skład polskich sił pancernych w trakcie kampanii wrześniowej oraz opowiedział o procesie rekonstrukcji niemieckiego gąsienicowego nośnika ładunków wybuchowych Goliath.

Te i inne eksponaty można było podziwiać podczas pokazów na terenie wydziałowego parkingu, który w tym dniu przekształcił się w tętniący życiem ogródek grillowy, gdzie studenci wraz z wykładowcami, absolwentami i innymi pracownikami wydziału oraz zaproszonymi gośćmi wspólnie bawili się i świętowali. To właśnie ta niezwykła, luźna, piknikowa atmosfera pozwala co roku najpełniej oddać ducha relacji społecznych powstających w ramach społeczności akademickiej. Społeczności, która stanowi o sile i tożsamości uczelni, i której budowanie stanowi istotny element jej misji.

Dziękujemy wszystkim, którzy sprawili, że ten dzień był tak wyjątkowy! I czekamy na Was za rok!

Tymczasem zapraszamy do obejrzenia transmisji z tegorocznych obchodów oraz zamieszczonej poniżej galerii zdjęć.

Strony w dziale:

Strony w dziale: