Poznaliśmy zwycięzcę Konkursu im. dr. inż. Marka Poncyliusza

poniedziałek, 11 marca 2024

7 marca br. odbył się finał XXVII edycji Konkursu im. dr. inż. Marka Poncyliusza na najlepszą pracę dyplomową obronioną na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych. Poznaliśmy Autora najlepszej pracy dyplomowej obronionej w roku akademickim 2022/2023.

Pamiątkowe zdjęcie grupowe przedstawiające uczestników i Komisję Konkursową 27. edycji Konkursu im. dr. inż. Marka Poncyliusza

Finał tegorocznej edycji Konkursu miał nową formułę i obfitował w liczne niespodzianki dla Uczestników, Komisji Konkursowej oraz zaproszonych Gości.

• Swoją premierę miał film upamiętniający dr. inż. Marka Poncyliusza - inicjatora Konkursu i organizatora jego pierwszej edycji.
  • Po raz pierwszy w historii widzowie - zarówno stacjonarni, jak i online - mogli oddawać głosy na swoich faworytów do nagrody publiczności.
  • Finał Konkursu był transmitowany na żywo w Internecie - zapis transmisji można obejrzeć na kanale YouTube Wydziału SiMR.
  • Seminarium finałowe miało bogatą oprawę medialną: z osiągnięciami Finalistów mogliśmy zapoznać się m.in. dzięki dodatkowym materiałom filmowym, zaś w przerwach między prezentacjami studencki reporter przenosił widzów do rozmaitych zakątków Wydziału, od laboratoriów po Biuro Obsługi Studiów.

Zwycięzcą XVII edycji Konkursu i zdobywcą Nagrody Dziekana Wydziału SiMR został inż. Piotr Bomba za pracę inżynierską pt. "Opracowanie technologii wytwarzania oraz badania bio-inspirowanego chwytaka wykorzystującego zjawisko solidyfikacji granulatu", napisaną pod kierunkiem dr. inż. Piotra Bartkowskiego.

Dziekan Wydziału gratulujący absolwentowi zwycięstwa w konkursie.

Prof. dr hab. inż. Piotr Przybyłowicz - Dziekan Wydziału SiMR gratuluje inż. Piotrowi Bombie - zwycięzcy XXVII edycji Konkursu

Nagrodę publiczności zdobyła mgr inż. Karolina Grabska za pracę magisterską pt. "Zastosowanie sztucznej inteligencji do modelowania Adaptacyjnych Tłumików Uderzeniowych", napisaną pod kierunkiem prof. dr. hab. inż. Roberta Zalewskiego i konsultowaną z dr. inż. Mateuszem Żurawskim.

Sponsorzy Konkursu przyznali Finalistom liczne nagrody specjalne.

Plakat przedstawiający logo firm i instytucji - sponsorów Konkursu prac dyplomowych

Wszystkim Finalistom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w karierze zawodowej!

Ze szczegółowymi wynikami i listą nagród specjalnych można zapoznać się na stronie internetowej Konkursu.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z finału. Zdjęcia zostały udostępnione dzięki uprzejmości BMW Group Polska.

Strony w dziale: