Umożliwiamy młodym Grekom zgłębianie tajników elektromobilności

poniedziałek, 11 marca 2024

8 marca br. grupa uczniów z Liceum Zawodowego 1o EPAGGELMATIKO LYKEIO LAVRIOU w Lavrio w Grecji odwiedziła Wydział SiMR w ramach programu Erasmus+.

W programie wizyty były prezentacja Wydziału przedstawiona przez dr. inż. Jakuba Lasockiego, prodziekana ds. studenckich oraz wykład na temat elektromobilności, poprowadzony przez dr. inż. Arkadiusza Hajdugę, prof. uczelni.

Wykładowca pokazujący slajdy na ekranie

Młodzi Grecy biorą udział w projekcie Electrical Engineering and Mechanical Engineering with the theme of "Hybrid Cars Job Placement". Projekt dotyczy obszaru kształcenia praktycznego/zawodowego i ma na celu pomoc osobom wchodzącym na rynek pracy zdobywać kompetencje, dzięki którym te osoby będą miały większe szanse na zatrudnienie lub przekwalifikowanie się. Z jednej strony projekt umożliwia wprowadzanie innowacji na rynku, a z drugiej przeciwdziała problemom bezrobocia wśród młodych osób.

Strony w dziale: