SiMR z 5 grantami w konkursie IMECH

środa, 14 sierpnia 2024

Aż 5 wniosków na 15 rekomendowanych do finansowania w konkursie IMECH jest autorstwa naukowców z Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych. Budżet konkursu wynosi 1 500 000 zł, a maksymalny budżet jednego projektu to 100 000 zł. Przyznane granty będą realizowane do końca 2025 r.

Konkurs na projekty badawcze IMECH został ogłoszony w ramach programu „Inicjatywa doskonałości – uczelnia badawcza”. Podstawowym celem projektów jest upowszechnienie doskonałości naukowej i prowadzenia badań na najwyższym światowym poziomie przez młode zespoły badawcze z Politechniki. W konkursie mogli wziąć udział naukowcy reprezentujący dyscyplinę Inżynieria Mechaniczna.

Komisja Konkursowa doceniła następujące wnioski naukowców z Wydziału SiMR:

• dr inż. Piotr Laskowski - "Badania empiryczne silników spalinowych małych mocy zasilanych paliwami alkoholowymi",
  • dr inż. Jakub Lasocki - "Badania wpływu sposobu zasilania biogazem oraz sprężoną mieszaniną gazu ziemnego i wodoru (HCNG) na parametry eksploatacyjne trakcyjnego silnika spalinowego o zapłonie samoczynnym",
  • dr inż. Radosław Nowak - "Badania hybrydowych elementów nadwozi pojazdów kołowych w zakresie pozyskiwania energii i monitoringu stanu konstrukcji",
  • mgr inż. Dominik Rodak - "Opracowanie metodyki przewidywania wartości parametrów próżniowego granulowanego tłumika drgań skrętnych za pomocą sieci neuronowych w celu minimalizacji drgań układu",
  • dr inż. Krzysztof Więcławski - "Opracowanie metody zdalnego pomiaru stopnia szkodliwości gazów spalinowych generowanych przez pojazdy".

Pełna lista laureatów konkursu IMECH jest dostępna na stronie internetowej.

Strony w dziale: