Relacja z debaty „Możliwość adaptacji istniejących pojazdów do zadań specjalnych w obliczu zagrożeń militarnych”

środa, 15 Maja 2024

Fot. Paweł Szymański

14 maja br. na Wydziale SiMR miała miejsce debata „Możliwość adaptacji istniejących pojazdów do zadań specjalnych w obliczu zagrożeń militarnych”. Wydarzenie zgromadziło absolwentów, studentów i pracowników Wydziału SiMR, którzy mieli szansę wysłuchać opinii pięciu prelegentów - ekspertów z branż tradycyjnie związanych z prowadzonymi u nas kierunkami studiów.

Zagadnienia poruszane podczas debaty obejmowały przede wszystkim adaptację i zabezpieczenie pojazdów służących do ratowania i zaopatrzenia cywilów (ochrona przestrzeni kierowcy i pasażerów, dostępne materiały, konstrukcje, rozwiązania), autonomiczne procesy sterowania, obsługę eksploatacyjną i naprawę pojazdów w obliczu zagrożeń militarnych.

W gronie prelegentów w debacie znaleźli się:

  • Tadeusz Boruciński - Manager, Doradca Zarządu, WB Electronics S.A.
  • Maciej Ciżyński - Technical Support Manager Product & Homologation, Volvo Trucks Polska
  • Jacek Fink-Finowicki - Kierownik sprzedaży pojazdów pasażerskich, Siemens Mobility Sp. z o.o.
  • mjr dr inż. Jarosław Kończak - Kierownik Biura Ekspertów, Wojskowy Instytut Techniki Pancernej i Samochodowej
  • Szymon Kostro - Project coordinator, Eneria CAT Polska

Liczymy, że poruszone w debacie tezy i postulaty będą kierunkiem działań studentów i absolwentów naszego Wydziału, a wypracowane rozwiązania posłużą w czasie pokoju.

Wydarzenie zorganizowały Biuro Karier PW oraz Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych PW ze wsparciem Klubu Absolwenta Wydziału SiMR oraz Wydziałowej Rady Samorządu SiMR w ramach programu INICJATYWA DOSKONAŁOŚCI - UCZELNIA BADAWCZA.

Debata była transmitowana na żywo w Internecie. Pełny zapis transmisji można obejrzeć na oficjalnym kanale TouTube Wydziału SiMR.

Zachęcamy do zapoznania się z galerią zdjęć zamieszczoną poniżej.

Strony w dziale:

Strony w dziale: