II edycja Women’s Energy in Transition - Polish Edition

środa, 30 sierpnia 2023

Interesujesz się tematem transformacji energetycznej, a działania na rzecz ochrony klimatu są Ci szczególnie bliskie? Obroniłaś pracę dyplomową dotyczącą transformacji energetycznej?  Myślisz o rozwoju kariery w sektorze energetycznym? Mamy dla Ciebie doskonałą propozycję! 

Zapraszamy do udziału w II edycji programu Women's Energy in Transition - Polish Edition, dla studentek i absolwentek kierunków związanych z energetyką, w którym nagradzane są najlepsze prace dyplomowe dotyczące zagadnienia transformacji energetycznej. 

Dlaczego warto wziąć udział? 

Nagrody i możliwość stażu: Laureatki otrzymają nie tylko nagrody pieniężne, ale także będą miały możliwość odbycia stażu w jednej ze spółek z Grupy Dalkia w Warszawie lub Katowicach. To doskonała okazja do zdobycia praktycznego doświadczenia i rozwinięcia swoich umiejętności. 

Wyróżnienie swoich osiągnięć naukowych: Women's Energy in Transition daje Ci szansę zaprezentowania swojej pracy dyplomowej i podzielenia się swoją wiedzą na temat transformacji energetycznej. To doskonała okazja, aby Twoje badania zostały docenione przez ekspertów z branży. 

Zmiana sektora energetycznego: Sektor energetyczny jest sektorem nierówności. Wyniki badań prezentowanych przez Międzynarodową Agencję Energetyczną (IEA), Międzynarodową Agencję Energii Odnawialnej (IRENA) oraz World Economic Forum są zatrważające. Kobiety zajmują zaledwie 22% wszystkich miejsc pracy w sektorze produkcji i dystrybucji energii, a jedynie 14% stanowisk menadżerskich. W sektorze zawodowej energetyki odnawialnej kobiety pełnią funkcje administracyjne tylko w 45% przypadków. Women's Energy in Transition to inicjatywa, która ma na celu zmienić ten stan rzeczy i stworzyć równowagę płci w sektorze energetycznym. 

Kto może wziąć udział? 

Program jest otwarty dla studentek studiów I oraz II stopnia polskich uczelni, które obroniły swoje prace licencjackie, inżynierskie bądź magisterskie w terminie od 1 stycznia 2022 r. do 30 października 2023 r. 

Ważne daty: 

  • 15 września 2023: ogłoszenie II edycji WEIT - uruchomienie formularza konkursowego na stronie. 
  • 15 grudnia 2023: zakończenie zbierania zgłoszeń. 
  • Styczeń 2024: obrady jury. 
  • Luty 2024: ogłoszenie listy finalistek. 
  • Marzec 2024: rozdanie nagród. 

Dołącz do nas już teraz! 

Zapraszamy Cię do udziału w Women's Energy in Transition - Polish Edition. Wykorzystaj tę wyjątkową szansę, aby pokazać swój potencjał i zdobyć cenne nagrody. Weź udział w programie, który ma na celu promowanie równości płci i wsparcie talentów kobiecych w sektorze energetycznym. 

Obejrzyj film z podsumowujący I edycję.

Aby dowiedzieć się więcej i zgłosić swoją pracę, odwiedź stronę internetową Grupy Dalkia.

Bądź częścią zmiany!

Strony w dziale:

Strony w dziale: