Wydział SiMR zaangażowany w budowę repliki samochodu Ford T-CWS

środa, 4 października 2023

29 września 2023 r. w Forcie Jugowice w Krakowie (ul. Forteczna 28) zostało otwarte Muzeum i Centrum Ruchu Harcerskiego. Jednym z ciekawszych eksponatów w Muzeum jest replika samochodu, którym w 1926 r. polscy harcerze wyruszyli w podróż dookoła świata. Oryginał harcerskiego pojazdu wykonano w Centralnych Warsztatach Samochodowych (CWS) w Warszawie wykorzystując podwozie Forda T. Eksponowana w Muzeum replika powstała przy wsparciu Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej, a w szczególności Zespołu Inżynierii Nadwozi Pojazdów kierowanemu przez dr. hab. inż. Jarosława Seńko.

Więcej informacji o wydarzeniu w serwisie Kraków.pl.

Replika samochodu zabytkowego w trakcie budowy.

Surowa replika samochodu Ford T-CWS z widocznym dachem wykonanym technologią druku 3D

Tabliczka z informacją zawierającą imiona i nazwiska

Tabliczka z listą głównych wykonawców, umieszczona na replice samochodu Ford T-CWS

Replika samochodu zabytkowego w widoku z przodu.

Replika samochodu Ford T-CWS w Muzeum i Centrum Ruchu Harcerskiego

Replika samochodu zabytkowego w widoku z boku.

Replika samochodu Ford T-CWS w Muzeum i Centrum Ruchu Harcerskiego

Strony w dziale: