Zbiórka lokalna na Wydziale SiMR dla Wiktorii z Ukrainy

sobota, 26 listopada 2022

Minął ponad 250. dzień wojny w Ukrainie.
Ukraina walczy i wciąż potrzebuje pomocy!

Działający w PW punkt konsultacyjny dla studentów, doktorantów i pracowników PW z Ukrainy „Solidarni” organizuje zbiórkę dla Wiktorii z obwodu Zaporoskiego.

Przyłączamy się do akcji i zbieramy lokalnie dary na SiMR, które przekażemy na ten cel.

Pierwszy etap zbiórki trwa do 29 listopada 2022 r., tak aby pierwsza pomoc mogła zostać wysłana już na początku grudnia.

Wiktoria jest żoną żołnierza Armii Ukraińskiej. Jej mąż walczy na pierwszej linii frontu, Ona wspiera dzieci oraz cywilów w obwodzie Zaporoskim.

Są to zarówno miejscowi mieszkańcy, którzy nie zdecydowali się na opuszczenie swoich domów, jak i uchodźcy wewnętrzni z pobliskich regionów, gdzie wskutek rosyjskiej agresji zbrojnej życie już nie jest możliwe.

Zbiórka jest dedykowana. Co zbieramy?

• żywność dla dzieci 1-4 lat (kaszki, słoiczki, tubki etc.)
  • żywność o długim terminie przydatności (konserwy w puszkach, słoikach/dania błyskawiczne (makaron) typu knorr/kawa/herbata/cukier/ciastka/czekoladki)
  • poduszki, kołdry
  • śpiwory (20 sztuk)
  • nieduże koce polarowe (do zawijania i transportowania dzieci)
  • komplety dresowe dla rannych cywilów w szpitalach (dzieci/kobiety/osoby starsze)
  • powerbanki 20 000 mAh
  • agregat 2-3 kW (2 sztuki)
  • baterie, latarki, latarki czołowe

Miejsce zbiórki: Gmach Samochodów i Ciągników, ul. Narbutta 84.

Wchodząc głównym wejściem do budynku znajdziecie stolik (pod telewizorem) z niebieskim materiałem, kartonem i plakatem.

Dary można przynosić od poniedziałku do piątku oraz w weekendy zjazdowe w godzinach 07:00 ÷ 20:00

Miejsce głównej zbiórki: Gmach Główny PW. Dary można przynosić do pokoju 233 w Gmachu Głównym w godzinach 8.00-16.00 do 30 listopada włącznie.

Strony w dziale: