Relacja z Drzwi Otwartych na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych

środa, 15 czerwca 2022

28 maja 2022 r. Politechnika Warszawska otworzyła swoje drzwi dla kandydatów na studia. Wydział SiMR włączył się w organizację tego wydarzenia promując swoje kierunki studiów na stoisku w Gmachu Głównym oraz zapraszając do odwiedzania budynku przy ul. Narbutta 84.

Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią Drzwi Otwarte PW wróciły do formuły stacjonarnej. Centralnym punktem wydarzenia był Gmach Główny: w Dużej Auli rozstawiono stoiska wydziałowe, w Małej Auli odbywały się spotkania informacyjne dotyczące rekrutacji, a na terenie kampusu prezentowały się Studenckie Koła Naukowe.

Na naszym stoisku kandydaci mogli zadawać studentom i pracownikom SiMR najbardziej nurtujące pytania dotyczące szczegółowych zasad rekrutacji, kierunków kształcenia i życia studenckiego, poczęstować się wydziałowymi krówkami i zabrać na pamiątkę gadżety z logo SiMR. Zaprezentowaliśmy zbudowaną przez studentów replikę Lotusa 7 oraz pojazdy należące do Kół Naukowych: bolid Formuły Student Proton Dynamic, motocykl WUT SiMRacing Team i łazik marsjański Bekker Team.

Swoje podwoje otworzył dla kandydatów również gmach Wydziału przy ul. Narbutta. Uwagę gości przyciągały zaparkowane przed budynkiem pojazdy: wydziałowe BMW i Hyundai, samochód elektryczny e-Spider Koła Naukowego Hybryda, amerykańskie krążowniki szos, Polonez Analog oraz (kolejny) łazik marsjański Koła Naukowego Bekker Team. Dużym zainteresowaniem cieszył się punkt informacyjny obsługiwany przez członków Wydziałowej Rady Samorządu oraz Przewodniczącego Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej. Jednak największą atrakcję stanowiło zwiedzanie laboratoriów w formie gry terenowej. Uczestnicy otrzymywali mapkę z zaznaczonymi punktami: Laboratorium Napędów Elektrycznych, Laboratorium Pojazdów, Laboratorium Silników Spalinowych, Mobilną Platformą Kryminalistyczną, Warsztatem obrabiarkek CNC, Laboratorium Drgań Mechanicznych, Laboratorium Hydrauliki i Pneumatyki oraz Laboratorium Wydruków 3D - "Farmą Drukarek". Dla osób, które odwiedziły wszystkie punkty, były przewidziane nagrody niespodzianki.

Powrót do stacjonarnych Drzwi Otwartych oceniamy bardzo pozytywnie. Cieszymy się z ciekawych rozmów  z kandydatami w Gmachu Głównym i z dużej liczby osób, które zdecydowały się na wizytę w budynku Wydziału. Liczymy na to, że z większością kandydatów spotkamy się ponownie 1 października, podczas inauguracji roku akademickiego!

Strony w dziale:

Strony w dziale: