Laureaci Programu Akcelerator z wizytą na Wydziale SiMR

wtorek, 7 listopada 2023

22 października br. mieliśmy zaszczyt gościć laureatów Programu Akcelerator Fundacji Inter Cars. W programie były spotkania z przedstawicielami Samorządu Studentów oraz dwóch Kół Naukowych: Proton Dynamic i WUT SiMRacing Technology, a także zwiedzanie laboratoriów.

Program Akcelerator Fundacji Inter Cars to program stypendialny dla ambitnych uczniów techników i szkół branżowych, których osiągnięcia i zainteresowania są związane z motoryzacją i logistyką, w tym naukami ścisłymi, mechaniką samochodową, mechatroniką, elektroniką, automatyką i informatyką. Stypendyści otrzymują wsparcie finansowe w postaci comiesięcznego stypendium na cały rok szkolny oraz pakiet edukacyjny, dopasowany do ich potrzeb i planów oraz wyzwań współczesnego rynku pracy. Ponadto każdy ze stypendystów jest objęty indywidualną opieką mentora-wolontariusza, wyłonionego spośród menedżerów i doświadczonych pracowników Inter Cars.

Laureatami bieżącej, drugiej edycji Programu Akcelerator jest 21 wyjątkowych uczniów ze szkół w całej Polsce. W ubiegłym tygodniu spotkali się oni w Warszawie na oficjalnej inauguracji Programu, zaś w ramach wizyty na Wydziale SiMR mieli możliwość:

Ponadto na stypendystów Fundacji Inter Cars czekały pokazy w laboratoriach Wydziału:

  • Laboratorium Mechatroniki,
  • Laboratorium Pojazdów,
  • Laboratorium Wytrzymałości Materiałów.

Zachęcamy do zapoznania się z galerią zdjęć z wizyty laureatów Programu Akcelerator.

Strony w dziale:

Strony w dziale: