Studencki konkurs „Nagroda Jamesa Dysona 2024”

wtorek, 2 kwietnia 2024

Zapraszamy wszystkich naszych studentów i niedawnych absolwentów do wzięcia udziału w kolejnej edycji Konkursu Nagroda Jamesa Dysona. Tradycyjnym hasłem przewodnim jest:„Zaprojektuj coś, co rozwiąże konkretny problem”. Zgłoszenia przyjmowane są do 17 lipca.
 
Międzynarodowy zwycięzca oraz wygrany projekt w kategorii Zrównoważonego Rozwoju otrzymają w tym roku 151400 zł na rozwój swoich wynalazków. Natomiast każdemu zwycięzcy krajowemu zostanie przekazana kwota 25200 zł.

W latach 2022 i 2023 na międzynarodowym podium stanęli polscy studenci (autorzy projektu SmartHEAL i Life Chariot), a środki z wygranej wsparły dalszy rozwój ich wynalazków.

Zgłoszenia do konkursu Nagroda Jamesa Dysona ⇒
 
Szczegóły, regulamin i formularz rejestracyjny ⇒

 
Kilka słów o Konkursie

Otwarty dla wszystkich studentów oraz niedawnych absolwentów inżynierii i projektowania konkurs ma na celu wyłonienie ambitnych projektów, które dotyczą kwestii globalnych - od diagnozy raka po klęski żywiołowe. Wśród dotychczasowych międzynarodowych zwycięzców, którzy zdobyli globalne uznanie, znaleźli się m.in. terenowa przyczepa do ratowania rannych w strefach konfliktu, inteligentny opatrunek z czujnikiem oceniającym przebieg gojenia się rany na podstawie pomiaru poziomu pH, farba wykonana ze szkła pochodzącego z recyklingu, która znacznie zmniejsza zapotrzebowanie na klimatyzację oraz urządzenie do kontrolowania krwawienia z ran kłutych.

 

 

 

Strony w dziale:

Strony w dziale: