Wycieczka studentów do fabryki Nuctech Warsaw Company Limited

czwartek, 18 stycznia 2024

11 stycznia br. grupa studentów Wydziału SiMR miała przyjemność uczestniczenia w fascynującej wycieczce do Zakładu Produkcyjnego Nuctech Warsaw Company Limited Sp. z o.o., czołowego globalnego dostawcy systemów kontroli rentgenowskiej. Wizyta była wyjątkową okazją do zapoznania się z innowacyjnymi rozwiązaniami technicznymi, które na co dzień przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa na całym świecie.

 

Grupa studentów w żółtych kamizelkach na tle samochodu ciężarowego

Podczas wycieczki studenci mieli okazję wysłuchać wykładu pt. „Wykorzystanie promieniowania jonizującego w przemyśle oraz ochrona przed tym promieniowaniem”. Pozwolił on uczestnikom zdobyć wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa i ochrony zdrowia w pracy z urządzeniami emitującymi promieniowanie rentgenowskie.

Następnie studenci zwiedzili Zakład Produkcyjny: prześledzili proces technologiczny budowy akceleratorów i detektorów promieniowania rentgenowskiego oraz uczestniczyli w pokazach szerokiej gamy skanerów, w tym mobilnych skanerów zainstalowanych w samochodach dostawczych i ciężarowych (skanery bramowe), skanerów lotniskowych i innych.

Wizyta w fabryce Nuctech była nie tylko okazją do zobaczenia najnowszych rozwiązań technicznych na światowym poziomie, ale także do zrozumienia ich znaczenia w utrzymaniu bezpieczeństwa. Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tej edukacyjnej podróży. Serdecznie dziękujemy Firmie Nuctech za gościnę i przekazaną wiedzę!

Strony w dziale:

Strony w dziale: