Konkurs o Nagrodę Siemensa i Politechniki Warszawskiej

środa, 13 grudnia 2023

Rozpoczęła się 28. edycja Konkursu o Nagrodę Siemensa i Politechniki Warszawskiej. Jej hasło to „Zrównoważony przemysł dzięki transformacji cyfrowej i zielonym technologiom”.

Czekamy na zgłoszenia zespołów (mogą pracować w nich osoby z różnym doświadczeniem – studenci, doktoranci, naukowcy), których projekty wykorzystują rozwiązania z obszaru Przemysłu 4.0, takie jak big data, sztuczna inteligencja czy internet rzeczy, i pomogą firmom w większym stopniu zadbać o środowisko.

Szczegóły dotyczące Konkursu, regulamin i formularze zgłoszeniowe ⇒

O Konkursie

Stały rozwój nowych technologii, które jednocześnie mają pozytywny wpływ na środowisko, to odpowiedź na wyzwania współczesnego świata. Pomysły na ich wykorzystanie są poszukiwane w nowej edycji Konkursu o Nagrodę Siemensa i Politechniki Warszawskiej.

Po raz 28., a drugi w nowej formule, firma Siemens i Politechnika Warszawska organizują konkurs, którego misją jest wspieraniu rozwoju i osiągnięć studentów oraz młodych naukowców.

Tematyka prac

Nagrodzone zostaną projekty wykorzystujące rozwiązania z obszaru Przemysłu 4.0, takie jak big data, sztuczna inteligencja czy internet rzeczy. Co równie ważne, mają pomagać przedsiębiorstwom, by ich działalność była bardziej przyjazna dla środowiska. Hasło konkursu brzmi: „Zrównoważony przemysł dzięki transformacji cyfrowej i zielonym technologiom”.

Kto może się zgłosić?

Konkurs skierowany jest do co najmniej dwuosobowych zespołów z całej Polski – studentów, doktorantów i naukowców. Skład może być dowolny, a różnorodność będzie premiowana. Ważne, by przynajmniej jeden z członków miał związek z polską uczelnią. Projekty mogą zgłaszać zespoły, ale też nauczyciele akademiccy, rady naukowe dyscyplin, rady wydziałów i rady naukowe uczelni oraz instytutów badawczych.

Jak będzie przebiegał Konkurs?

Laureaci zostaną wybrani w dwuetapowym postępowaniu. Najpierw prace oceni zespół naukowców. Finaliści, którzy przejdą ten etap, będą mogli przedstawić swoje projekty podczas tzw. Demo Day. Zwycięzców wyłoni Kapituła Konkursu – przedstawiciele świata nauki i biznesu – biorąc pod uwagę prezentację pomysłów, a także ich potencjał wdrożeniowy.

Nagrody

Pula nagród w Konkursie wynosi 45 000 zł. Zwycięski zespół otrzyma 20 000 zł, laureaci drugiego miejsca – 15 000 zł, a trzeciego – 10 000 zł.

Zgłoszenia do Konkursu o Nagrodę Siemensa i Politechniki Warszawskiej można przesyłać do 30 kwietnia 2024 r.

Plakat informacyjny z tekstem na tle grafiki

Strony w dziale: