Nowa strona internetowa Wydziału SiMR

niedziela, 2 października 2022

Z przyjemnością przedstawiamy nową stronę internetową Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych. Poprzednia wersja strony towarzyszyła nam przez prawie 10 lat. Ze względów technicznych możliwości dalszego jej rozwoju były bardzo ograniczone. Nowa strona internetowa w stosunku do poprzedniej ma wiele zalet, m.in.:

• pozwala na publikację multimediów, w tym filmów, w znacznie szerszym zakresie,
  • jest przystosowana do urządzeń mobilnych,
  • spełnia wymagania dostępności dla osób z niepełnosprawnością,
  • jest bardziej elastyczna w kontekście modyfikacji i dalszej rozbudowy.

Zapraszamy do zapoznania się ze strukturą treści na nowej stronie internetowej. W prawym górnym rogu została zamieszczona sekcja „eSiMR” zawierająca odnośniki do usług elektronicznych, takich jak poczta, Sharepoint, USOS, APD czy Moodle. Na dole strony znajdują się „strefy” z szybkimi odnośnikami do najczęściej odwiedzanych sekcji strony. Studenci powinni śledzić ogłoszenia zamieszczane w sekcji pod redakcją Biura Obsługi Studiów. Zakładki w menu głównym mają układ zbliżony do tego na poprzedniej wersji strony internetowej.

Mając na uwadze fakt, że wielu Użytkowników przyzwyczaiło się do nawigacji po poprzedniej wersji strony internetowej, została ona zarchiwizowana (stan na 30.09.2022 r.) i udostępniona – odnośnik znajduje się w lewym dolnym rogu. Należy podkreślić, że nowe informacje będą publikowane wyłącznie na nowej stronie.

Zespół Redakcyjny pracuje obecnie nad uzupełnieniem brakujących treści i naprawą usterek strony internetowej. W najbliższym czasie należy spodziewać się przede wszystkim rozbudowy sekcji poświęconych Instytutom wchodzącym w skład Wydziału oraz wersji strony w języku angielskim. Liczymy na Państwa wyrozumiałość i prosimy o zgłaszanie wszelkich zaobserwowanych nieprawidłowości na adres e-mail webmaster.simr@pw.edu.pl.

Członkowie Zespołu ds. przebudowy strony internetowej Wydziału.

Strony w dziale: