Rekrutacja na studia stacjonarne I stopnia

poniedziałek, 3 czerwca 2024

Fot. Paweł Szymański

Droga Kandydatko, drogi Kandydacie! Chcesz studiować na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej? Od 3 czerwca do 10 lipca masz czas na zdalną rejestrację, wniesienie opłaty rekrutacyjnej i dopełnienie kilku innych formalności. Sprawdź kierunki studiów, zasady przyjęć i harmonogram rekrutacji!

Kierunki studiów

W naszej ofercie są trzy kierunki studiów stacjonarnych I stopnia w trybie dziennym, prowadzone w języku polskim:

  • Inżynieria mechaniczna
  • Inżynieria pojazdów elektrycznych i hybrydowych
  • Mechatronika pojazdów i maszyn roboczych

oraz jeden kierunek studiów w języku angielskim:

  • Electric and Hybrid Vehicle Engineering

Zasady przyjęć

Pierwszym krokiem jest zarejestrowanie się w systemie rekrutacyjnym IRK, a następnie wybranie tam kierunków studiów (uwaga – można wskazać kilka kierunków studiów na Wydziale SiMR, ustawionych w kolejności od tego, na który chcesz się dostać najbardziej, do tego, na który najmniej). W systemie IRK załączasz także zaświadczenia, certyfikaty, dyplomy i inne dokumenty potrzebne w procesie rekrutacji. Wpisujesz tam także wyniki maturalne (po ich otrzymaniu). Pamiętaj, żeby uregulować (w terminie!) opłatę rekrutacyjną (85 zł). 

Wszystkie zasady przyjęć na studia są opisane w tym miejscu.

Harmonogram rekrutacji

Pilnuj dat z harmonogramu rekrutacji: 10 lipca jest ostatnim dniem na zarejestrowanie się jako kandydatka/kandydat na studia, dokonywanie zmian w systemie IRK, uzupełnianie danych i uregulowanie opłaty rekrutacyjnej. 

Wyniki rekrutacji zostaną opublikowane 18 lipca.

Zapisy na studia niestacjonarne I i II stopnia rozpoczną się w sierpniu.

Pełny kalendarz znajduje się na tej stronie.

Kontakt

Nie znajdujesz informacji, których szukasz? Masz pytania czy wątpliwości? Skontaktuj się z Przewodniczącym Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej SiMR:

rekrutacja.simr@pw.edu.pl

+48 22 234 85 25

Powodzenia w rekrutacji i do zobaczenia na studiach na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej!

Strony w dziale:

Strony w dziale: