Tegoroczne wyniki monitoringu karier zawodowych absolwentów PW

Zapraszamy do zapoznania się z publikowaną przez Biuro Karier Politechniki Warszawskiej prezentacją wyników badania losów absolwentów naszej uczelni, w tym także naszego wydziału.

Stypendia dla studentów i doktorantów

Studenci Politechniki Warszawskiej mogą ubiegać się o różnorodne stypendia, między innymi socjalne, a także za wysokie wyniki w nauce lub osiągnięcia sportowe. Pomoc materialna przysługuje również osobom niepełnosprawnym.

Forum Dialogu Nauka-Biznes

W dniach 9-11 października na terenach Gmachu Głównego oraz Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej odbędzie się I Forum Dialogu Nauka-Biznes. Oprócz Rektora PW wezmą w nim udział przedstawiciele władz państwowych, administracji publicznej, organizacji naukowych oraz innych uczelni, a także środowiska biznesu. Całości będzie towarzyszyć wystawa wynalazków.

Dzień motocykla na wydziale SiMR

Jesteś miłośnikiem dwóch kółek? Chcesz zakończyć sezon motocyklowy w dobrym stylu? Cenisz sobie bezpieczeństwo i chciałbyś poprawić swoje umiejętności jazdy? Serdecznie zapraszamy na Motor Day na wydziale SiMR w dniu 11 października 2017.

Rektor PW zachęca do przyłączenia się do akcji BohaterON

Rektor Politechniki Warszawskiej, prof. Jan Szmidt, zachęca do przyłączenia się do akcji BohaterON. - Ta wielka, bohaterska walka miała miejsce również na terenie Politechniki Warszawskiej, gdzie Batalion "Golski" toczył ciężkie boje z przeważającymi siłami wroga - mówi prof. Jan Szmidt. - Ludzie, którzy walczyli w Powstaniu ponieśli ogromną ofiarę. Ci, którzy są jeszcze wśród nas, powinni być przez nas zauważani, powinniśmy im dziękować. Pamiętajmy o nich!

Uroczystość inauguracji roku akademickiego 2017/2018

Dziekan i Rada Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych uprzejmie zapraszają wszystkich pracowników i studentów na uroczystość inauguracji roku akademickiego 2017/2018 w dniu 2 października 2017 roku o godz. 14:00 w Audytorium im. prof. M. Bekkera (sala 2.5) w Gmachu Wydziału SiMR ul. Narbutta 84.

Opiniowanie kandydata na kierownika Zakładu TW

W dniach 11-18 września 2017 r. w godzinach 9.00 – 15.00 w sekretariacie Dziekana będzie miało miejsce opiniowanie kandydata na kierownika Zakładu Technik Wytwarzania dr. hab. inż. Piotra Skawińskiego, prof. PW.

Dodatkowa rekrutacja na kierunek Electric and Hybrid Vehicles Engineering

Informujemy o dodatkowej rekrutacji na prowadzone w języku angielskim studia stacjonarne I stopnia dla kierunku Electric and Hybrid Vehicles Engineering w roku akademickim 2017/2018.

Nabór na wyjazdy w ramach programu wymiany studenckiej ATHENS

Do 1 października 2017 r. trwa internetowy nabór studentów na kolejną sesję wyjazdową w ramach europejskiego programu wymiany międzyuczelnianej ATHENS.

Śladami Powstania Warszawskiego na PW

Podczas niemieckiej okupacji Politechnika Warszawska nie zawiesiła swojej działalności i nadal prowadziła badania naukowe oraz kształciła studentów pod szyldem Państwowej Wyższej Szkoły Technicznej. Podzieliła także tragiczne losy swojego miasta, szczególnie w czasie Powstania Warszawskiego.