Targi Kół Naukowych i Organizacji Studenckich KONIK

W dniach 24 i 25 października br. Gmach Główny naszej uczelni będzie widownią XV edycji Targów Kół Naukowych i Organizacji Studenckich Politechniki Warszawskiej KONIK. Wśród kół naukowych, które zaprezentują się na targach, jest również Koło Naukowe Sportów Samochodowych z naszego wydziału.

II ogólnopolski konkurs na najlepszy studencki projekt naukowy POTENCJOmetr

Do 14 października br. studenci mogą nadsyłać zgłoszenia do II edycji ogólnopolskiego konkursu na najlepszy studencki projekt naukowy „POTENCJOmetr”, którego celem jest aktywizowanie osób działających w ramach kół naukowych oraz podniesienie ich kompetencji miękkich.

Stypendia socjalne dla studentów

Do 15 października studenci Politechniki Warszawskiej mogą ubiegać się o stypendia socjalne, specjalne oraz rektorskie na rok akademicki 2018/2019. Zapraszamy do zapoznania się z poradnikiem stypendialnym, specjalnie przygotowanym na tę okazję przez Samorząd Studentów PW.

Obowiązkowe szkolenie BHP dla studentów I roku

Obowiązkowe szkolenie BHP dla studentów I roku odbędzie się w następujących terminach (są to jedyne terminy w tym roku akademickim):

• Studia stacjonarne: 5.10.2018 (piątek), w godz. 16.15 – 19.00, sala 2.5
  • Studia niestacjonarne I i II stopnia: 12.10.2018 (piątek), w godz. 17.15 – 20.00, sala 2.5

Uroczystość inauguracji roku akademickiego

Dziekan i Rada Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych uprzejmie zapraszają wszystkich pracowników i studentów na uroczystość inauguracji roku akademickiego 2018/2019 w dniu 1 października 2018 roku o godz. 14:00 w Audytorium im. prof. M. Bekkera (sala 2.5) w Gmachu Wydziału SiMR, ul. Narbutta 84.

Lektoraty dla studiów stacjonarnych w semestrze zimowym 2018/2019

Zajęcia z języka angielskiego dla semestrów III i V studiów stacjonarnych będą odbywać się we wtorki i w czwartki. Rozpoczęcie zajęć: 2 X 2018 r.

Dodatkowe zapisy na bezpłatne kursy do egzaminów z języka angielskiego

Studium Języków Obcych PW zaprasza studentów do udziału w bezpłatnych kursach przygotowujących do uzyskania renomowanego certyfikatu potwierdzającego znajomość języka angielskiego: CAE lub IELTS ACADEMIC. Zapisy na kurs trwający od 16 października 2018 r. do 23 stycznia 2019 roku zostały przedłużone do 3 października.

Tegoroczne wyniki monitoringu karier zawodowych absolwentów

Już po raz siódmy Biuro Karier PW przeprowadziło cykliczne badania dotyczące sytuacji zawodowej absolwentów naszej uczelni. Zapraszamy do zapoznania się z ich wynikami.

74. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Politechnika Warszawska zaprasza na uroczystości związane z obchodami 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, które zainauguruje w dniu 31 lipca o godzinie 16:30 spotkanie pod pomnikiem batalionu „Golski”, mieszczącym się niedaleko Gmachu Głównego.

Stypendium ministra dla studentów za wybitne osiągnięcia

Studenci mający na swoim koncie szczególne osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe mogą ubiegać się o specjalne stypendium, przyznawane cyklicznie przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.