Szkolenia dla studentów z obsługi specjalistycznego oprogramowania

W ramach programu rozwojowego uczelni NERW 2 PW ruszyły zapisy dla studentów zarejestrowanych na jednym z czterech ostatnich semestrów studiów stacjonarnych I lub II stopnia na bezpłatne warsztaty szkoleniowe dotyczące wykorzystania specjalistycznego oprogramowania w praktyce inżynierskiej.

Premiera elektrycznego bolidu zespołu Proton Dynamic (aktualizacja)

W piątek, 19 lipca 2019 r., o godz. 12 w gmachu wydziału SiMR międzyuczelniany zespół Proton Dynamic, którego trzon techniczny tworzą między innymi studenci naszego wydziału, zaprezentował swój elektryczny bolid – efekt przeszło 2-letnich intensywnych prac.

Zmienione godziny pracy biur obsługi studiów w dniu 10 VII 2019 r.

Uprzejmie informujemy, że w związku ze szkoleniem pracowników w dniu 10.07.2019 r. Biura Studiów Stacjonarnych i Niestacjonarnych będą czynne w godz. 8:15 – 11:00.

Najnowsze wyniki monitoringu karier zawodowych absolwentów PW

Zapraszamy do zapoznania się z opublikowaną przez Biuro Karier Politechniki Warszawskiej prezentacją najnowszych wyników badania losów absolwentów naszej uczelni, w tym także naszego wydziału.

Studenci naszego wydziału laureatami konkusu BE THE BEST

Jarosław Lesiak i Tomasz Oszczepaliński z wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych PW zajęli trzecie miejsce w tegorocznej edycji konkursu BE THE BEST, organizowanego przez firmę Volkswagen Poznań dla studentów uczelni wyższych z całej Polski.

Kierunki studiów prowadzone przez wydział SiMR na trzecim miejscu w kraju

Z dumą informujemy, że w opublikowanym właśnie przez miesięcznik edukacyjny Perspektywy najnowszym rankingu studiów inżynierskich, prowadzone na wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych kierunki studiów MECHANIKA I BUDOWA MASZYN (w obecnym brzmieniu: „Mechanika Pojazdów i Maszyn Roboczych”) oraz MECHATRONIKA (w obecnym brzmieniu: „Mechatronika Pojazdów i Maszyn Roboczych”) zostały sklasyfikowane na trzecim miejscu w kraju.

Skrócone godziny pracy administracji wydziału SiMR

W związku z wprowadzeniem skróconego czasu pracy z powodu upałów, w dniach 11-14 oraz 25-26 czerwca 2019 r. administracja wydziału SiMR pracuje w trybie sześciogodzinnym.

Szkolenia dla nauczycieli akademickich w ramach projektu NERW2 PW

W dniach 5-19 VI br. prowadzone będą zapisy na realizowane w ramach projektu rozwojowego NERW2 PW szkolenia w zakresie szeroko rozumianej inżynierii maszyn i pojazdów, przeznaczone dla nauczycieli akademickich na wydziale SiMR.

CX koncert z cyklu „Wielka Muzyka w Małej Auli”

Rektor Politechniki Warszawskiej wraz z Samorządem Studentów PW zapraszają we wtorek, 4 czerwca br. o godzinie 19:00, na CX koncert z cyklu Wielka Muzyka w Małej Auli. Widowisko, którego reżyserem i scenarzystą jest Jarosław Wojciechowski, będzie zatytułowane „Poszedł Jarek na jarmarek”.

Wykład otwarty „Układnice magazynowe – zagadnienia konstrukcyjne”

Zapraszamy na wykład otwarty „Układnice magazynowe – zagadnienia konstrukcyjne”, który zostanie poprowadzony w poniedziałek, 27 V 2019 r., w sali multimadialnej w godz. 14:15 – 16:00 przez przedstawicieli firmy Baumalog: Marcina Kozłowskiego i Marcina Goszczyńskiego.