Olimpiada języka angielskiego dla studentów uczelni technicznych

Zapraszamy studentów naszego wydziału do udziału w XXI Olimpiadzie Języka Angielskiego, organizowanej przez Politechnikę Poznańską dla uczelni technicznych. Oprócz cennych nagród do wygrania, na uczestników czekają niezapomniane doświadczenia.

Zaproszenie do V edycji konkursu „Młodzi Innowacyjni dla PGNiG”

Departament Badań i Rozwoju Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa S.A. zaprasza studentów oraz doktorantów do wzięcia udziału w V edycji konkursu na projekt badawczo-rozwojowy dla Grupy Kapitałowej PGNiG, zatytułowany „Młodzi Innowacyjni dla PGNiG”.

To już piąta edycja konkursu, którego zwycięzca ma szansę na zrealizowanie swojego autorskiego pomysłu w PGNiG, otrzymując na ten cel nawet 400 tysięcy zł, zaś troje wyłonionych przez Kapitułę laureatów otrzyma nagrody pieniężne w wysokości odpowiednio: 30000, 20000 i 10000 złotych. Dodatkową zachętą do wzięcia udziału w konkursie jest możliwość uczestnictwa w międzynarodowej konferencji.

Stypendia socjalne dla studentów na rok akademicki 2019/2020

Do 22 października studenci Politechniki Warszawskiej mogą ubiegać się o stypendia socjalne, specjalne oraz rektorskie na rok akademicki 2019/2020. Zapraszamy do zapoznania się z poradnikiem stypendialnym, specjalnie przygotowanym na tę okazję przez Samorząd Studentów PW.

Kursy przygotowawcze do egzaminu z języka angielskiego B2-ACERT

Studium Języków Obcych organizuje kursy dla studentów, doktorantów oraz pracowników PW i ich rodzin przygotowujących się do organizowanego na naszej uczelni egzaminu z języka angielskiego B2-ACERT.

Targi Kół Naukowych i Organizacji Studenckich KONIK

W dniach 8-9 października br. Gmach Główny naszej uczelni będzie widownią XVI edycji Targów Kół Naukowych i Organizacji Studenckich Politechniki Warszawskiej KONIK. Wśród zespołów, które będą obecne na Targach, są również reprezentanci naszego wydziału.

Obowiązkowe szkolenie BHP dla studentów I roku

Obowiązkowe szkolenie BHP dla studentów I roku odbędzie się w następujących terminach (są to jedyne terminy w tym roku akademickim):

Studia stacjonarne:

• Kierunek Mechanika PIMR (gr. 1.1, 1.2, 1.3, 1.4), Mechatronika PIMR (gr. 1.1): 07.10.2019 (poniedziałek), godz. 16.15 – 19.00, sala 2.5
  • Kierunek Mechatronika PIMR (gr. 1.2, 1.3), IPEH (gr. 1.1, 1.2, 1.3, 1.4): 14.10.2019 (poniedziałek), godz. 16.15 – 19.00, sala 2.5

Studia niestacjonarne I i II stopnia:

• 04.10.2019 (piątek), w godz. 17.15 – 20.00, sala 2.5

Uroczystość inauguracji roku akademickiego

Dziekan i Rada Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych uprzejmie zapraszają wszystkich pracowników i studentów na uroczystość inauguracji roku akademickiego 2019/2020 w dniu 1 października 2019 roku o godz. 14:00 w Audytorium im. prof. M. Bekkera (sala 2.5) w Gmachu Wydziału SiMR, ul. Narbutta 84.

Przedłużone zapisy na studia niestacjonarne

Do 13 września zostały przedłużone zapisy kandydatów na studia niestacjonarne I i II stopnia na wydziale SiMR na rok akademicki 2019/2020.

Bezpłatne kursy certyfikatowe z języka angielskiego CAE i IELTS dla studentów

Wramach projektu NERW PW (Nauka – Edukacja – Rozwój – Współpraca), studium Języków Obcych PW zaprasza studentów do udziału w kolejnym cyklu bezpłatnych kursów, przygotowujących do uzyskania renomowanego certyfikatu potwierdzającego znajomość języka angielskiego: CAE lub IELTS ACADEMIC. Zapisy na kursy organizowane w semestrze zimowym 2019/2020 potrwają do 15 września 2019 r.

75. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Politechnika Warszawska zaprasza na uroczystości związane z obchodami 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, które rozpoczną się w dniu 31 lipca o godzinie 16:00 ceremonią złożenia kwiatów i zapalenia zniczy pod pomnikiem batalionu „Golski” na Kampusie Centralnym Politechniki Warszawskiej.