Test kwalifikacyjny z języka obcego dla II semestru studiów stacjonarnych

Studium języków obcych informuje o obowiązkowym teście diagnostycznym z wybranego języka obcego (angielski, francuski, niemiecki lub rosyjski) dla studentów II semestru studiów stacjonarnych wydziału SiMR, który należy wykonać w dniach 20-27 kwietnia br.

Laboratorium Wydruków 3D na wydziale SiMR wspomaga mazowiecką służbę zdrowia

Wspierając inicjatywy społeczne, pracownicy Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych już od 22 marca drukują na drukarkach 3d elementy urządzenia ochrony osobistej oraz przygotowują w konsultacji z pracownikami Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego projekty kolejnych urządzeń wspierających działania służby zdrowia w zakresie walki z koronawirusem.

Zmiana terminów zjazdów i trybu realizacji zajęć na studiach niestacjonarnych

Zarządzeniem nr 1/2020 Dziekana Wydziału SiMR z dnia 31 marca 2020 roku ustalony został nowy terminarz zjazdów na studiach niestacjonarnych, podczas których zajęcia prowadzone będą w sposób zdalny.

Absolwenci PW liderami rankingu zarobków po studiach technicznych

Według ogólnopolskich badań, w roku 2019 absolwenci Politechniki Warszawskiej mogli poszczycić się najwyższą przeciętną zarobków spośród osób ze stażem pracy nie dłuższym niż rok, które uzyskały wykształcenie na krajowych uczelniach technicznych.

Głosowanie na projekty w ramach Budżetu Partycypacyjnego PW

Rozpoczęło się głosowanie na projekty w ramach tegorocznego Budżetu Partycypacyjnego Politechniki Warszawskiej, które potrwa do 27 kwietnia 2020 roku. Wśród 17 pozycji zakwalifikowanych do tego etapu jest wiata rowerowa przed gmachem Samochodów i Ciągników, gdzie obecnie ustawione są stojaki rowerowe.

Biuro Karier PW zaprasza na internetowe spotkanie z firmą AVL

Biuro Karier PW zaprasza w dniu 31 marca (wtorek) o godz. 14:00 na internetowe spotkanie z firmą AVL Software and Functions Polska, działającą między innymi w branży układów sterowania napędami spalinowymi, elektrycznymi i hybrydowymi.

Czasowe zawieszenie procesu wyborczego w Politechnice Warszawskiej

W związku z koniecznością dostosowania działania Uczelni do bieżących wymogów wynikających z zagrożenia epidemicznego, Uczelniana Komisja Wyborcza podjęła decyzję o czasowym zawieszeniu realizacji procesu wyborczego w Politechnice Warszawskiej na kadencję 2020-2024.

Rekrutacja na wymianę studencką w ramach Erasmus Plus na rok 2020/2021

Od 16 do 31 marca 2020 r. w systemie USOS realizowana będzie rekrutacja na wymianę studencką w ramach Erasmus Plus na rok akademicki 2020/2021.

Specjalny tryb pracy jednostek wydziału SiMR oraz ważne informacje dla studentów

[Aktualizacja 29.05.2020]
Zapraszamy do zapoznania się z informacjami o trybie pracy jednostek wydziału SiMR w okresie obowiązywania zarządzeń w sprawie podjęcia działań zapobiegających rozprzestrzenianiu się koronawirusa (COVID-19), informacjami praktycznymi dotyczącymi studiowania (w tym o ZDALNEJ REALIZACJI ZAJĘĆ oraz NOWYCH TERMINACH ZJAZDÓW na studiach niestacjonarnych), spraw studenckich, dostępu do gmachu Samochodów i Ciągników w okresie do 29 maja i po 29 maja br.

Odwołane obrony prac dyplomowych

Obrony prac dyplomowych zaplanowane na 16 i 17 marca 2020 roku zostają odwołane.