Ofiary zbrodni katyńskiej – konferencja naukowa w PW

W dniu 9 grudnia 2019 r. w godz. 10:00-14:00 w Małej Auli Gmachu Głównego PW odbędzie się interdyscyplinarna konferencja naukowa zatytułowana „Ofiary zbrodni katyńskiej – studenci, absolwenci i wykładowcy Politechniki Warszawskiej”. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa czasowa oraz wernisaż fotografii.

Zmarł prof. nzw. dr hab inż. Jerzy Ocioszyński

Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 22 listopada 2019 roku odszedł od nas w wieku 82 lat prof. nzw. dr hab. inż. Jerzy Ocioszyński, wieloletni pracownik Instytutu Maszyn Roboczych Ciężkich Politechniki Warszawskiej, kierownik Zespołu Naukowo-Dydaktycznego Napędów Elektrycznych i Sterowania.

Motoryzacyjne targi pracy na wydziale SiMR

27 listopada 2019 w godzinach 9:00-16:00 w budynku wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych PW (gmach Samochodów i Ciągników) przy ulicy Narbutta 84 w Warszawie odbędą się II Targi Pracy Branży Automotive. Gośćmi na Targach będą firmy związane z przemysłem samochodowym, elektrotechnicznym, wytwórczym i maszynowym. Podczas Targów studenci będą mogli dowiedzieć się jakie praktyki, staże i jakie oferty pracy zawodowej oferują wystawcy.

Godziny dziekańskie w dniu 27 XI 2019 r.

W związku z organizowanymi Targami Pracy, w dniu 27 listopada 2019 r. (środa) od godz. 12:00 do godz. 14:00 zostały ustanowione godziny dziekańskie dla odbywających się w tym czasie wykładów na studiach stacjonarnych oraz od godziny 14:00 do 16:00 dla wszystkich zajęć na studiach stacjonarnych.

CXIII koncert z cyklu „Wielka Muzyka w Małej Auli”

Rektor Politechniki Warszawskiej wraz z Samorządem Studentów PW zapraszają we wtorek, 26 listopada br. o godzinie 19:00, na CXIII koncert z cyklu Wielka Muzyka w Małej Auli, zatytułowany „Wokół Stodoły”.

Obchody Święta Politechniki Warszawskiej

15 listopada to jedna z ważniejszych dat w kalendarzu Politechniki Warszawskiej – tego dnia w 1915 roku zainaugurowano rok akademicki, w którym po raz pierwszy w historii uczelni zajęcia odbywały się całkowicie w języku polskim. Dzień ten został ustanowiony świętem naszej uczelni. Z tej okazji cała społeczność akademicka przygotowuje szereg specjalnych wydarzeń. Imprezy towarzyszące zaplanowane są do połowy grudnia.

Legia Akademicka zaprasza studentów na spotkanie informacyjne

W dniu 28 listopada 2019 r. (czwartek) zapraszamy wszystkich studentów zainteresowanych programem Legia Akademicka na spotkanie informacyjne z przedstawicielem Ministerstwa Obrony Narodowej. Spotkanie będzie miało miejsce w godzinach 12:00-14:00 w auli 1.01 gmachu Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii (CZIiTT) przy ulicy Rektorskiej 4.

W środę 13 listopada 2019 r. zajęcia wg planu poniedziałkowego

W dniu 13 XI 2019 r. (środa) zajęcia będą się odbywały według planu obowiązującego w poniedziałki.

VI Konferencja „Motoryzacja-Przemysł-Nauka”

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii uprzejmie informuje, że dn. 6 listopada 2019 r., w godzinach 10.00 do 14.00, odbędzie się VI edycja Konferencji „Motoryzacja-Przemysł-Nauka”, organizowana wspólnie ze Stowarzyszeniem Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych oraz Polskim Związkiem Przemysłu Motoryzacyjnego.

Zaproszenie do składania ofert w ramach projektu „Szkoła Orłów na PW”

Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych zaprasza nauczycieli akademickich do udziału w projekcie „Szkoła Orłów na PW”. Celem głównym projektu jest stworzenie ścieżki kształcenia dla wybitnie uzdolnionych studentów poprzez realizację wysokiej jakości kształcenia akademickiego opartego na systemie tutoringu.