Wielka Muzyka w Małej Auli

Rektor Politechniki Warszawskiej wraz z Samorządem Studentów zapraszają 10 maja br. na kolejny, 102. już koncert z cyklu Wielka Muzyka w Małej Auli, na którym wystąpi Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej pod batutą Dariusza Zimnickiego. Wstęp jest wolny.

WUT SiMRacing Team buduje motocykl na międzynarodowe zawody

Drużyna WUT SiMRacing Team z sekcji działającego na wydziale SiMR Studenckiego Koła Naukowego Mechaników Pojazdów pracuje nad prototypem motocykla klasy preMoto3, przygotowując go na zawody MotoStudent, które odbędą się w październiku w Hiszpanii. Nasz WUT SiMRacing Team będzie tam jedynym zespołem z Polski.

Wydział SiMR ponownie w czołówce rankingu studiów inżynierskich

Wydział SiMR dwukrotnie uplasował się na czwartym miejscu w Polsce w ogólnopolskim rankingu kierunków technicznych. Prowadzone na naszym wydziale kierunki studiów Mechanika i Budowa Maszyn oraz Mechatronika zostały sklasyfikowane na 4. miejscu w tegorocznej edycji Rankingu Studiów Inżynierskich Perspektyw.

Finał III edycji Konkursu Wiedzy Mechanicznej i Mechatronicznej

W dniu 12 kwietnia 2018 r. w siedzibie Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych PW odbył się Finał III edycji Konkursu Wiedzy Mechanicznej i Mechatronicznej w zakresie Pojazdów i Maszyn. W finale konkursu udział wzięło 29 uczniów szkół ponadgimnazjalnych zakwalifikowanych na podstawie etapu półfinałowego.

Nasza studentka finalistką programu Inżynierki 4.0

Miło nam zakomunikować, że wśród siedmiu studentek PW, które zakwalifikowały się do grona finalistek programu Inżynierki 4.0, znalazła się przedstawicielka naszego wydziału, Katarzyna Skarżycka

Nabór wniosków do programu MNiSW „Najlepsi z najlepszych! 3.0”

Zapraszamy do składania aplikacji do programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Najlepsi z najlepszych! 3.0”. W obecnej edycji tego programu czekają dofinansowania w wysokości 80000 PLN  w przypadku projektu realizowanego przez jednego studenta, bądź 320000 PLN – w przypadku projektu realizowanego przez zespół studentów.

Zmarł prof. Roman Bogacz

W dniu 3 kwietnia br. zmarł prof. dr hab. inż. Roman Bogacz, emerytowany profesor zwyczajny w Instytucie Podstawowych Problemów Techniki PAN, profesor zwyczajny Politechniki Warszawskiej w Instytucie Pojazdów.

Godziny dziekańskie w dniu 28 III 2018 r.

W związku z przedświątecznym spotkaniem wielkanocnym studentów wydziału SiMR, w dniu 28 marca 2018 r. (środa) w godz. 11:00 do 13:00 zostały ustanowione godziny dziekańskie dla odbywających się tym czasie wykładów.

Projekt NERW PW na wydziale SiMR

Zapraszamy do zapoznania się z bieżącą informacją dotyczącą zadań realizowanych na wydziale SiMR w ramach projektu pod nazwą „NERW PW Nauka – Edukacja – Rozwój – Współpraca”.

Spotkanie z firmą Volvo Trucks

W najbliższy czwartek, 15 III 2018 r., w godz. 10:15 – 12:00 w ramach wykładu „Układy napędowe” przedstawiciele firmy Volvo Group Trucks Poland przedstawią profil działalności firmy oraz najnowsze rozwiązania techniczne i mechatroniczne stosowane w samochodach ciężarowych Volvo.