Obchody Święta Politechniki Warszawskiej

15 listopada to jedna z ważniejszych dat w kalendarzu Politechniki Warszawskiej – tego dnia w 1915 roku zainaugurowano rok akademicki, w którym po raz pierwszy w historii uczelni zajęcia odbywały się całkowicie w języku polskim. Dzień ten został ustanowiony świętem naszej uczelni. Z tej okazji cała społeczność akademicka przygotowuje wiele różnorodnych wydarzeń.

Ważna informacja: plan piątkowy w czwartek 10 XI 2016 r.

Przypominamy, że w najbliższy czwartek, 10 XI 2016 r., zajęcia będą się odbywały według planu obowiązującego w piątki. (Na podstawie  §1 ust. 3 pkt 1 zarządzenia nr 14/2016 Rektora Politechniki Warszawskiej z dnia 10 marca 2016 r. w sprawie harmonogramu roku akademickiego 2016/2017.)

Zaproszenie Biura Karier na warsztaty

Biuro Karier Politechniki Warszawskiej zaprasza wszystkich studentów naszej uczelni na kolejne warsztaty:

1. Spotkanie z przedsiębiorczymi absolwentami w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości – 16 listopada (http://www.bk.pw.edu.pl/warsztaty.php?id=5660)
2. Symulacja rozmowy kwalifikacyjnej – w dn. 23 listopada (http://www.bk.pw.edu.pl/news.php?id=5687)
3. Work&travel: spotkanie dla ratowników, którzy chcą pracować na basenach – 28 listopada (http://www.bk.pw.edu.pl/news.php?id=5661)

Zmiana sposobu rejestrowania kont w systemie MSDN

Sposób rejestrowania nowych użytkowników oraz przedłużania ważności istniejących kont w systemie MSDN AA ulega zmianie. Od 17 listopada 2016 zostanie wprowadzona automatyczna rejestracja użytkowników na podstawie aktualnych list studentów. Pracownikom zostaną założone konta na podstawie listy adresów email w domenie @simr.pw.edu.pl. W związku z powyższym proszę nie wysyłać maili rejestracyjnych na adres email MSDN@simr.pw.edu.pl.

Prezentacja ofert wyjazdowych dla studentów PW w ramach programów wymian

Centrum Współpracy Międzynarodowej zaprasza na prezentację ofert wyjazdowych w ramach programów wymian międzynarodowych (Erasmus+, Athens, umowy bilateralne). Prezentacja odbędzie 27 października w Auli Głównej Gmachu Głównego o godz. 14:30 w ramach Targów Międzynarodowych Wymian i Wyjazdów Studenckich organizowanych przez Samorząd Studentów.

Elections "Miss and Mister of the Faculty"

Elections of the Miss and Mister of the Faculty of Automotive and Construction Machinery Engineering will take place on Wednesday, 19.10.2016, at 20.00 in the Remont Club. It is the 1st stage of the elections of the Miss and Mister of the WUT. Everybody who would like to come is kindly invited!

II edycja Konkursu Wiedzy Mechanicznej i Mechatronicznej PiM

Komitet Główny Konkursu Wiedzy Mechanicznej i Mechatronicznej w zakresie Pojazdów i Maszyn, prowadzonego przez Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej, ma przyjemność ogłosić organizację jego kolejnej - drugiej edycji. Konkurs jest przewidziany dla uczniów szkół średnich, zainteresowanych szeroko rozumianymi problemami współczesnej mechaniki i mechatroniki samochodowej. Podobnie jak w roku ubiegłym, Konkurs jest otwarty i mogą w nim uczestniczyć uczniowie szkół średnich z terenu całej Polski.

Stypendium im. inż. Mieczysława Króla.

Do końca października br. można jeszcze ubiegać się o stypendium im. inż. Mieczysława Króla na rok akademicki 2016/2017. Szczegółowe informacje dostępne są tutaj.

Zapisy na przedmioty dla studiów niestacjonarnych II i III rok

Uwaga studenci II i III roku studiów niestacjonarnych: harmonogram zapisów na zajęcia w semestrze zimowym 2016/2017 dostępny jest tutaj.

Nabór kandydatów do projektu Erasmus Mundus – PANTHER

Do dnia 31 stycznia 2017  trwa rekrutacja kandydatów do udziału w programie Erasmus Mundus PANTHER. Spotkanie informacyjne z Koordynatorem projektu odbędzie się w dniu 06.10.2016 o godz. 15, budynek MEil (ul.Nowowiejska 24), sala 327. Zapraszamy do aplikowania studentów studiów doktoranckich i postdoktorów, chętnych do wyjazdu w ramach wymiany naukowej do Australii lub Nowej Zelandii.