Wspomnienie doc. Zbigniewa Szydelskiego 1928 - 2015

W dniu 23 listopada 2015 r. odszedł od nas w wieku 87 lat doc. dr inż. Zbigniew Szydelski. Uroczystości pogrzebowe miały miejsce 4 grudnia 2015 r. w Warszawie.
Żołnierz AK – ps. „Zbyszek”, „Kit"
Uczestnik Powstania Warszawskiego
Wieloletni pracownik naukowy i dydaktyczny Instytutu Pojazdów na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej
Prodziekan Wydziału w latach 1975 - 1978
Kierownik Zakładu Ciągników i Napędów Hydraulicznych (1981 - 1988)
Wybitny specjalista w zakresie teorii oraz konstrukcji napędu i sterowania hydraulicznego pojazdów i maszyn roboczych
Świetny dydaktyk i wychowawca młodzieży
Społecznik zaangażowany w życie Żoliborza
Wspomnienie

Zaproszenie Biura Karier

Biuro Karier PW zaprasza na warsztaty dedykowane wszystkim studentom Politechniki Warszawskiej:

1. Warsztaty: Pomysł na biznes i co dalej? Praktyczne wskazówki dla młodego przedsiębiorcy, więcej.
  2. Bezpłatne warsztaty: Poznaj działanie przedsiębiorstwa od zaplecza, przy pomocy planszowej symulacji "Business Manager", więcej.

Zaproszenie dla pracowników naukowych i doktorantów

15 stycznia 2016 r. (piątek) w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej,  odbędą się bezpłatne warsztaty pod nazwą: SCIENCE2BIZ przeznaczone dla naukowców i doktorantów, którzy chcą realizować i wdrażać pomysły na rozwój biznesu opartego na wiedzy naukowej.
Podczas warsztatów uczestnicy będą mogli poznać zasady budowy silnej firmy wykorzystującej unikalny know-how i badania.
Prowadzący warsztaty przedstawi w sposób kompleksowy możliwości, metody i narzędzia sprawdzania potencjału biznesowego dla pomysłów B+R.

Życzenia świąteczne

Radosnych Świąt Bożego Narodzenia
przepełnionych spokojem, miłością i rodzinnym ciepłem
oraz sukcesów w Nowym Roku
w imieniu całej społeczności akademickiej
Dziekan Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych PW
prof. Stanisław Radkowski

Ważna informacja: plan środowy w poniedziałek 21 XII 2015 r.

W poniedziałek 21 XII 2015 r. zajęcia według planu obowiązującego w środę.

Zaproszenie Biura Karier

Biuro Karier zaprasza na Spotkanie z pracodawcą:
CCUSA "Spędź wakacje w USA! Program Work & Travel"

Na prezentację zapraszamy Studentów studiów licencjackich jak i magisterskich wszystkich kierunków.

16 grudnia (środa), 14:00-16:00 - godziny dziekańskie

W związku z organizowanym corocznym spotkaniem Świątecznym studentów Wydziału, Pan Dziekan ustanowił godziny dziekańskie w dniu 16.12.2015 (środa) od godz. 14:00 do godz. 16:00 dla odbywających się w tym czasie wykładów.

Stypendia na studia we Włoszech

Wykaz możliwości uzyskania stypendium na studia we Włoszech, zawierający wiele interesujących propozycji. Szczegóły są dostępne na stronie http://becasparaitalia.altervista.org/joomla/

Studencka poczta elektroniczna w domenie PW

Począwszy od semestru letniego 2015/2016 wszyscy studenci (w tym doktoranci i uczestnicy studiów podyplomowych) Politechniki Warszawskiej będą zobowiązani do korzystania z poczty elektronicznej w domenie uczelnianej.

Faurecia Open Day - zaproszenie

W dniu 2 grudnia 2015 (środa), w godzinach 10 - 14 na Wydziale SiMR, ul. Narbutta 84, odbędzie się spotkanie z przedstawicielami firmy Faurecia.
FAURECIA jest 6. na świecie producentem wyposażenia samochodowego, zatrudniającym blisko 100 tys. pracowników w ponad 30 krajach.
Spotkania, prelekcje, ekspozycje produktów, informacje o możliwości zatrudnienia odbywać się będą w Sali Multimedialnej i w sali 1.3.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych