Zaproszenie na seminarium

Instytut Maszyn Roboczych Ciężkich Wydziału SiMR Zaprasza PRACOWNIKÓW i Studentów
w dniu 26 maja 2015 r (wtorek)   godz. 14:00-18:00,  sala 3.4
na seminarium poprowadzone przez firmę Ponar Wadowice S.A  producenta i projektanta hydrauliki siłowej, pod tytułem:

Hydraulika siłowa – od teorii do praktyki, kierunki rozwoju

Konkurs dla studentów i doktorantów w ramach projektu TRAVISIONS 2016

Konkurs jest skierowany do studentów I, II oraz III stopnia, w wyniku którego zwycięskie zespoły będą miały możliwość zaprezentowania swoich pomysłów szerokiemu, międzynarodowemu gremium podczas konferencji Transport Research Arena (TRA) 2016.
Spotkanie informacyjne odbędzie się we wtorek 26 maja 2015 roku o godzinie 16:15 w sali multimedialnej Gmachu Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych.

Ważna informacja - plan piątkowy w poniedziałek, 1.06.2015

W semestrze letnim:
01.06.2015 r. (poniedziałek) odbędą się zajęcia zgodnie z planem zajęć w piątek

patrz Zarządzenie Rektora nr 25/2014 z dnia 09/04/2014

Zmarł prof. nzw. dr hab. inż. Hieronim Jakubczak

———————————————————————————————————————————

W dniu 16 maja 2015 roku odszedł od nas nagle w wieku 67 lat

prof. nzw. dr hab. inż. Hieronim Jakubczak

Wieloletni pracownik naukowy i dydaktyczny Instytutu Maszyn Roboczych Ciężkich na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych PW

Prodziekan Wydziału ds. Dydaktycznych w latach 2005-2012, Przewodniczący Komisji Programowej RW, członek grup: zmęczeniowej oraz mechaniki pękania Komitetu Budowy Maszyn PAN, wybitny specjalista w zakresie trwałości zmęczeniowej i kruchego pękania konstrukcji nośnych maszyn roboczych. Świetny dydaktyk i wychowawca młodzieży.

Szkolenia dla niepełnosprawnych studentów i doktorantów PW

Temat: warsztaty Excel, Access, AutoCAD

program, terminu, zakres

Biuro Karier - spotkanie z pracodawcą: Tetra Pak

Tematem spotkania będzie
"Rekrutacja na stanowisko Technical Key Account Manager"
Spotkanie dedykowany jest wszystkim studentom Politechniki Warszawskiej.
więcej na stronie Biura Karier

Konferencja Program Rozwojowy Politechniki Warszawskiej 2008-2015

21 maja 2015 r., godz. 13.00, Mała Aula Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej (Plac Politechniki 1)

Serdecznie zapraszamy do udziału w Konferencji podsumowującej projekt Program Rozwojowy Politechniki Warszawskiej.

Świetny występ studentów KNMR SiMR na zawodach Aventics Pneumobil

W dniach 8-9 maja 2015 drużyna SiMR Pneumo Team z sukcesem wystartowała w kolejnej edycji międzynarodowych zawodów Aventics Pneumobil Competition w miejscowości Eger (Węgry). Zawody dotyczyły pojazdów pneumatycznych. Pojazd wystawili studenci z Koła Naukowego Maszyn Roboczych w składzie: Paweł Bugała, Maciej Miernik, Łukasz Miernik, Norbert Izdebski, Adrian Antoniak, Marta Pogorzelska. Opiekunem grupy studentów jest dr inż. Paweł Ciężkowski.

VIII Sympozjum „Historyczny Rozwój Konstrukcji Pojazdów” – 21.05.2015 r. (czwartek)

W dniu 21 maja 2015 r. Instytut Pojazdόw PW organizuje na Wydziale SiMR VIII Ogólnopolskie Sympozjum Naukowe poświęcone „Historycznemu Rozwojowi Konstrukcji Pojazdów”.
Sympozjum poświęcone jest historii rozwoju konstrukcji pojazdów, przybliża techniki rekonstrukcji i konserwacji obiektów mających znaczenie historyczne, i jak co roku jest okazją do spotkania specjalistów, sympatyków starej motoryzacji oraz osób zainteresowanych osiągnięciami dawnej myśli inżynierskiej.

Biuro Karier zaprasza 16-17 maja

Myślenie projektowe (design thinking), to pięcioetapowy, interdyscyplinarny, proces tworzenia innowacyjnych rozwiązań w obszarze produktów i usług.
Stawia on w centrum zainteresowania użytkownika i jego realne potrzeby. Jeśli zatem chcesz dowiedzieć się jak ten proces przebiega, jakie narzędzia wykorzystuje i jak wspiera rozwój organizacji biznesowych i społecznych, to ten warsztat jest zdecydowanie dla Ciebie.