Zaproszenie na mecz siatkówki AZS PW - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

31 stycznia o godz. 17:00, w Arenie Ursynów, ul. Pileckiego 122, AZS Politechnika Warszawska w meczu 22. kolejki PlusLigi podejmie ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. Kibiców siatkówki znów czekają wielkie emocje.
Ostatni mecz AZS PW w Warszawie, choć przegrany 0-3, na długo pozostanie w pamięci fanów. Podopieczni Jakuba Bednaruka w wypełnionej po brzegi hali Torwaru rywalizowali bowiem z mistrzem Polski - PGE Skrą Bełchatów. Nasz klub przygotował z tej okazji wiele atrakcji. Największą z nich była efektowna prezentacja drużyn połączona ze spektaklem świateł. - Na spotkanie z ZAKSĄ też szykujemy coś specjalnego - zapowiada Marcin Bańcerowski, wiceprezes AZS Politechniki Warszawskiej S.A.

Studia stacjonarne II stopnia rozpoczynające się od lutego 2015r

Zapisy internetowe dla Kandydatów na studia stacjonarne II stopnia oraz przyjmowanie dokumentów zostały przedłużone do 20.02.2015.

Zapisu można dokonać na stronie internetowej: http://www.zapisy.pw.edu.pl

Dokumenty przyjmowane są w Dziekanacie Wydziału SiMR.
Zasady przyjęć na studia znajdują się na stronie http://www.pw.edu.pl/Kandydaci/Studia-stacjonarne-II-stopnia2/Zasady-przyjec

Dodatkowe egzaminy językowe (B1, C1) w lutym 2015

Studium Języków Obcych PW organizuje w lutym 2015 dodatkowe egzaminy

• na poziomie B1 (angielski, niemiecki, francuski, rosyjski) - dla osób, które chciałyby uzyskać poświadczenie znajomości drugiego języka obcego
  • na poziomie C1 (język angielski) - dla osób, które potrzebują uzyskać poświadczenie znajomości języka angielskiego na wyższym poziomie niż obowiązkowy poziom B2

Informacje o terminach egzaminów i zapisach - na stronie www.sjo.pw.edu.pl

Erasmus - spotkanie

W dniu 27 stycznia 2015 (wtorek) o godzinie 18.00 w Sali Multimedialnej (pater) odbędzie spotkanie w sprawie programu Erasmus+ .
Można będzie uzyskać informacje dotyczące wyjazdów w roku akademickim 2015/16.
Przygotowując się do wyjazdu można zapoznać się wystawą plakatów znajdującą się na pierwszym piętrze przy wyjściu do windy i zajrzeć na strony internatowe uczelni.

Kolejne seminarium wydziałowe - 20.01.2015 (wtorek)

Uprzejmie informujemy , że SEMINARIUM WYDZIAŁOWE nie odbędzie się w przyszłym tygodniu , tj. 13.01.2015 (wtorek).
Kolejne odbędzie się 20.01.2015 (wtorek).
Biuro Dziekana WIP

Stypendia na staże długoterminowe - III konkurs

W ramach projektu Program Rozwojowy Politechniki Warszawskiej otwarty został III Konkurs na "Stypendia na staże".

Celem jest sfinansowanie 3-miesięcznych pobytów stażowych w przedsiębiorstwach oraz instytucjach naukowych.

Program staży, podobnie jak w poprzednich Konkursie jest przeznaczony dla studentów Politechniki Warszawskiej, w tym dla studentów Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych.

O stypendium mogą się ubiegać studenci studiów stacjonarnych Wydziału SiMR:

• posiadający status studenta w dniu składania dokumentów oraz w trakcie trwania stażu.
  • ostatniego roku studiów I stopnia
  • w trakcie trwania studiów II stopnia

9 stycznia 2015 r. "wtorek za piątek"

Zgodnie z Zarządzeniem Rektora nr 25/2014 z dnia 09/04/2014
w semestrze zimowym, w PIĄTEK  9 stycznia 2015r. odbędą się zajęcia zgodnie z planem zajęć we WTOREK.

Zaproszenie na kolejny mecz siatkówki AZS PW

28 grudnia siatkarze AZS Politechniki Warszawskiej meczem z BBTS Bielsko-Biała zakończą długi siatkarski rok 2014. Dla „Inżynierów” będzie to wyśmienita okazja, by udanie zrewanżować się ekipie Piotra Gruszki za październikową porażkę w bielskiej hali 2-3.

BBTS to drużyna mająca w składzie zawodników z solidnym plusligowym doświadczeniem – Grzegorza Pilarza (5 lat w Kędzierzynie), Wojciecha Ferensa (3 lata w Olsztynie), Wojciecha Sobalę czy też byłego gracza m.in. AZS PW Bartłomieja Neroja. Ważnymi postaciami podbeskidzkiej drużyny są też reprezentanci: Argentyny - José Luis „Pepe” González i Ukrainy – Serhij Kapełuś, którego kibice AZS Politechniki pamiętają z występów w stołecznych barwach.

Taki zestaw, uzupełniony debiutującym w roli trenera Piotrem Gruszką, zdawał się przed sezonem gwarantować bezpieczną lokatę w środku tabeli. Tymczasem po 15 kolejkach BBTS z dorobkiem 9 punktów i 3 wygranych spotkań plasuje się na przedostatniej, trzynastej pozycji.

Życzenia Świąteczne i Noworoczne

Zdrowych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia
oraz pomyślności w Nowym Roku
Wszystkim Pracownikom, Studentom i Przyjaciołom
Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych
Dziekan Wydziału SiMR
Profesor Stanisław Radkowski

Godziny dziekańskie 17.12.2014 (środa)

W dniu 17 grudnia 2014 r. (środa), w związku z organizowanym w tym dniu corocznym spotkaniem świątecznym studentów Wydziału, ustanawiam godziny dziekańskie od godz. 12:00 do godz. 14:00 dla odbywających się w tym czasie wykładow.