Porozumienie z ZSP w Przasnyszu

W dniu 28 maja 2014 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. mjra Henryka Sucharskiego w Przasnyszu sfinalizowano zawarcie Porozumienia pomiędzy Szkołą a Wydziałem Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej. Porozumienie sygnowane wcześniej przed Dziekana Wydziału, prof. Stanisława Radkowskiego podpisał w imieniu Zespołu Szkół Dyrektor mgr Andrzej Brocki w obecności Starosty Przasnyskiego, Pana Zenona Szczepankowskiego.

Porozumienie stanowi realizację Umowy Patronackiej zawartej w lutym 2014 roku pomiędzy Politechniką Warszawską a Powiatem Przasnyskim.

Dobry udział studentów SiMR w zawodach Aventics Pneumobil Bosch Rexroth

W dniach 16-17  maja 2014 drużyna SiMR Team z pojazdem pneumatycznym Batmobil z sukcesem wystartowała w kolejnej edycji międzynarodowych zawodów Aventics Pneumobil Bosch Rexroth w Eger (Węgry).

Wykład prof. Meira Shillora z Oakland University

W środę 28.05.2014 r. w godz. 12:15 - 14:00 w sali MULTIMEDIALNEJ prof. Meir Shillor z Department of Mathematics and Statistics, Oakland University, USA przedstawi referat pt. "The mathematics of change".

Biuro Karier oragnizuje warsztaty i spotkania

Biuro Karier PW zaprasza na spotkania i warsztaty od 24 maja 2014

Sukcesy studentów SiMR w zawodach The Shell Eco Marathon Europe

Studenci z Koła Naukowego Mechaników Pojazdów działającego na Wydziale SiMR po raz kolejny uczestniczyli w zawodach The Shell Eco Marathon Europe.

Pojazd "Hussar" poprawił zeszłoroczny wynik przejeżdżając 375,86 km na 1 litrze benzyny (326 km w 2013roku). Dało to 26 miejsce na 59 drużyn startujących w kategorii Prototype - Gasoline i jako jedyny z polskich pojazdów spalinowych uzyskał oficjalny wynik.

Drugi pojazd, elektryczny bolid "Green Arrow" startujący w kategorii Urban Concept - Battery electric zajął 15 miejsce (42,66 km/kWh) spośród 31 ekip startujących w zawodach.

Piątek - 23.05.2014r. - parking niedostępny

W związku z VII Ogólnopolskim Sympozjum „Historyczny Rozwój Konstrukcji Pojazdów” połączonym z wystawą pojazdów,
w dniu 23.05.14 parking Wydziału SiMR będzie niedostępny dla pracowników.
Prosimy o korzystanie z parkingu Wydziału Inżynierii Produkcji PW i Wydziału Mechatroniki PW.
mgr Wioletta Bartosiak

Podziękowanie dla Dziekana Wydziału prof. St. Radkowskiego

Szanowny Panie Dziekanie,
Wyrażając serdeczne podziękowania za Pańską ogromną przychylność i wszechstronną pomoc w przebiegu etapu półfinałowego XV edycji Olimpiady Techniki Samochodowej, organizowanej przez redakcję miesięcznika Auto Moto Serwis oraz Wydawnictwa Komunikacji i Łączności, której partnerem jest Minister Edukacji Narodowej, w załączeniu przesyłam informacje dotyczące ostatecznych rezultatów naszego konkursu.
     Łączę wyrazy szacunku
     w imieniu organizatorów
       Jerzy Kozłowski
     wiceprzewodniczący Komitetu Głównego
     Olimpiady Techniki Samochodowe

Godziny dziekańskie 15.V.2014 - decyzja Dziekana nr 024/2014

W dniu 15 maja 2014 r. (czwartek) Dziekan Wydziału ustanowił godziny dziekańskie od godz. 14:00 do końca dnia dla odbywających się w tym czasie wykładów.

Obowiązkowy test diagnostyczny z języka obcego

Studenci II semestru studiów stacjonarnych Wydziału SiMR

Prosimy o wykonanie testu diagnostycznego z wybranego języka obcego (angielski, niemiecki, francuski lub rosyjski) w dniach

23 maja – 1 czerwca 2014.

WYKONANIE TESTU JEST OBOWIĄZKOWE
i stanowi warunek uczestnictwa w zajęciach przygotowujących do egzaminu B2 z wybranego języka obcego.

Biuro Karier PW zaprasza

Biuro Karier PW zaprasza na spotkania i warsztaty w maju 2014