100-lecie Odnowienia Tradycji Politechniki Warszawskiej

Z tej okazji Politechniki Warszawskiej zaprasza do wspólnego udziału w obchodach tej uroczystości.
Komitet Programowo-Organizacyjny, na którego czele stoi prof. Władysław Wieczorek - Prorektor ds. Studenckich, przygotował szereg wydarzeń. Jubileusz zostanie zainaugurowany przez bal charytatywny. W ramach obchodów są planowane także liczne publikacje, wydarzenia kulturalne i naukowe oraz konkursy.

Badanie Losów Absolwentów Politechniki Warszawskiej

Biuro Karier Politechniki Warszawskiej rozpoczyna kolejną edycję Badania Losów Absolwentów, którego celem jest poznanie opinii na temat ukończonych studiów oraz uzyskanie informacji na temat aktualnej sytuacji Absolwentów PW na rynku pracy.
Więcej w portalu PW

Stypendia na staże długoterminowe

W ramach projektu Program Rozwojowy Politechniki Warszawskiej uruchomiony został kolejny projekt, którego celem jest sfinansowanie 3-miesięcznych pobytów stażowych w przedsiębiorstwach oraz instytucjach naukowych.

Program staży jest przeznaczony dla studentów 9 jednostek Politechniki Warszawskiej, w tym dla studentów Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych.

O stypendium mogą się ubiegać studenci studiów stacjonarnych Wydziału SiMR:

• posiadający status studenta w dniu składania dokumentów oraz w trakcie trwania stażu.
  • ostatniego roku studiów I stopnia
  • w trakcie trwania studiów II stopnia

Zaproszenie na seminarium Bosch Rexroth i IMRC

Firma Bosch Rexroth Sp. z o.o. oraz Instytut Maszyn Roboczych Ciężkich PW zapraszają w dniu 27 lutego 2014 r. (czwartek) na seminarium o tematyce:

"Dydaktyka i programy szkoleniowe z zakresu hydrauliki firmy Bosch Rexroth"

Miejsce: Audytorium im. Prof. Zbigniewa Osińskiego (Gmach Samochodów i Ciągników PW), ul. Narbutta 84, Warszawa.

Wybór specjalności - Studenci III roku – Studiów Niestacjonarnych

Wybór specjalności odbywać się będzie za pomocą USOSWeb.
USOSWeb będzie uruchomiony do zapisów w dniach
           17.01.2014 (piątek) – 02.02.2014 r. (niedziela)

Po tym terminie system będzie zablokowany, a studenci, którzy nie dokonali zapisu
będą przypisani do specjalności wybranej przez Dziekana bez możliwości składania odwołań.

Studenci, którzy nie odebrali hasła do USOSWeb, mogą odebrać hasło w dniach:
poniedziałek, wtorek, środa, piątek godz. 8:15 – 16:00, czwartek godz. 8:15 – 14:00. pok. 0.7.

Informacje o specjalnościach znajdują się pod adresem:
Strona główna Wydziału » Studia » Studia niestacjonarne (zaoczne) » Wybór specjalności - materiały

Harmonogram sesji zimowej - studia stacjonarne

W dziale:  Strona główna Wydziału » Studia » Studia stacjonarne »
podane są już harmonogramy sesji zimowej 2013/2014 dla poszczególnych lat, dla studiów stacjonarnych

Harmonogram sesji zimowej - studia niestacjonarne

W dziale:  Strona główna Wydziału » Studia » Studia niestacjonarne (zaoczne) »
podane są już harmonogramy sesji zimowej 2013/2014 dla poszczególnych lat, dla studiów niestacjonarnych

Pasowanie Uczniów I Klasy ZSSiL 2

W dniu 10 grudnia 2013 roku w zaprzyjaźnionym Zespole Szkół Samochodowych i Licealnych nr 2 w Warszawie odbyło się uroczyste Pasowanie Uczniów I Klasy BRD (Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego).

Życzenia Świąteczne i Noworoczne

Zdrowych, pogodnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślności w Nowym Roku
wszystkim Pracownikom, Studentom i Przyjaciołom Wydziału
Samochodów i Maszyn Roboczych PW

życzy Dziekan Wydziału SiMR
         Profesor Stanisław Radkowski

Spotkanie z twórcą IBRM SAMAR oraz firmą MOTO KARIERA

W dniu 3 grudnia (wtorek) o godzinie 14.15 (do 17.00) w Sali Multimedialnej odbędzie się spotkanie z twórcą Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR oraz firmą Moto Kariera zajmującą się budowaniem karier zawodowych w branży motoryzacyjnej.

Spotkanie będzie miało charakter wykładu otwartego w ramach zajęć ‘”Przedsiębiorczość Innowacyjna”.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w spotkaniu.