Tegoroczne wyniki monitoringu karier zawodowych absolwentów

Już po raz siódmy Biuro Karier PW przeprowadziło cykliczne badania dotyczące sytuacji zawodowej absolwentów naszej uczelni. Zapraszamy do zapoznania się z ich wynikami.

Stypendium ministra dla studentów za wybitne osiągnięcia

Studenci mający na swoim koncie szczególne osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe mogą ubiegać się o specjalne stypendium, przyznawane cyklicznie przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Rozpoczęła się akcja kwaterunkowa dla osób przyjętych na I rok studiów

Od 11 do 31 lipca trwa akcja kwaterunkowa dla studentów przyjętych na I rok studiów. Na ten cel Politechnika Warszawska przeznaczyła 20% swoich zasobów w Domach Studenckich, co daje w sumie ponad 1200 miejsc.

Lato w mieście z Biurem Karier

Biuro Karier Politechniki Warszawskiej przygotowało dla wszystkich pozostających latem w Warszawie studentów naszej uczelni propozycje sprzyjające rozwojowi zawodowemu oraz osobistemu.

Studenci naszego wydziału zdobywcami sportowego pucharu PW

Studenci wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych, startujący w sezonie 2017/2018 w organizowanych przez Studium Wychowania  Fizycznego i Sportu PW oraz Samorząd Studentów PW zawodach sportowych, zdobyli Puchar Politechniki Warszawskiej i uzyskali tytuł Sportowego Mistrza PW.

Sondaż studencki na temat kół naukowych i stowarzyszeń studenckich

Biuro ds. Promocji i Informacji oraz Dział Badań i Analiz CZIiTT PW zapraszają wszystkich studentów do wzięcia udziału w kolejnej edycji sondażu #powiedzPW, która tym razem ma na celu zebranie waszych opinii i doświadczeń dotyczących organizacji studenckich i kół naukowych.

Bezpłatne kursy do egzaminów certyfikacyjnych z języka angielskiego

Studium Języków Obcych PW zaprasza studentów do udziału w bezpłatnych kursach przygotowujących do uzyskania renomowanego certyfikatu potwierdzającego znajomość języka angielskiego: CAE lub IELTS ACADEMIC. Zapisy na semestr zimowy 2018/2019 potrwają od 1 do 15 czerwca 2018 r.

Międzyuczelniany zespół studencki Proton Dynamic buduje elektryczny bolid

Studenci naszego wydziału wraz ze studentami Szkoły Głównej Handlowej pracują nad elektrycznym bolidem na międzynarodowe zawody Formuła Student. W lipcu na torze wyścigowym Riccardo Paletti w okolicach Parmy zmierzą się z najlepszymi drużynami z całego świata.

WUT SiMRacing Team buduje motocykl na międzynarodowe zawody

Drużyna WUT SiMRacing Team z sekcji działającego na wydziale SiMR Studenckiego Koła Naukowego Mechaników Pojazdów pracuje nad prototypem motocykla klasy preMoto3, przygotowując go na zawody MotoStudent, które odbędą się w październiku w Hiszpanii. Nasz WUT SiMRacing Team będzie tam jedynym zespołem z Polski.

Nasza studentka finalistką programu Inżynierki 4.0

Miło nam zakomunikować, że wśród siedmiu studentek PW, które zakwalifikowały się do grona finalistek programu Inżynierki 4.0, znalazła się przedstawicielka naszego wydziału, Katarzyna Skarżycka

Nabór wniosków do programu MNiSW „Najlepsi z najlepszych! 3.0”

Zapraszamy do składania aplikacji do programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Najlepsi z najlepszych! 3.0”. W obecnej edycji tego programu czekają dofinansowania w wysokości 80000 PLN  w przypadku projektu realizowanego przez jednego studenta, bądź 320000 PLN – w przypadku projektu realizowanego przez zespół studentów.

Kolejny sondaż studencki #powiedzPW – przedsiębiorczość

Biuro ds. Promocji i Informacji oraz Dział Badań i Analiz CZIiTT PW zapraszają wszystkich studentów do wzięcia udziału w kolejnej edycji sondażu #powiedzPW, która tym razem ma na celu zebranie waszych opinii i doświadczeń dotyczących przedsiębiorczości.

Inżynierskie Targi Pracy

W dniach 13-14 marca w auli Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej odbędą się Inżynierskie Targi Pracy, będące okazją do spotkania się z przedstawicielami firm poszukujących pracowników wśród studentów uczelni technicznych, a także zapoznania się z ofertami praktyk i staży.

Dzień Legii Akademickiej

W dniu 11 stycznia 2018 r. (czwartek) wszyscy studenci Politechniki  Warszawskiej są  zaproszeni  na  Dzień Legii Akademickiej.

Wydziałowa Rada Samorządu zaprasza na spotkanie wigilijne

Wydziałowa Rada Samorządu serdecznie zaprasza wszystkich studentów i pracowników Wydziału SiMR na spotkanie wigilijne, które odbędzie się w dniu 19 grudnia 2017 w godzinach 13:00-15:00 w sali 1.10.

Student naszego wydziału woluntariuszem w Kenii

Stefan Pytel, wolontariusz Fundacji Harambee Polska oraz student wydziału SiMR Politechniki Warszawskiej, od ponad dwóch lat wraz z rodziną pomaga mieszkańcom Afryki. W 2017 roku brał udział między innymi w remontowaniu budynków w Kenii.

Legia Akademicka zaprasza studentów

Powstała Legia Akademicka – pilotażowy program ochotniczego szkolenia dla studentów, do którego przystąpiła również nasza uczelnia. Do udziału w nim może dobrowolnie zgłosić się każdy student Politechniki Warszawskiej, bez względu na kierunek studiów.

Sondaż studencki #powiedzPW – sklep internetowy PW

Biuro ds. Promocji i Informacji oraz Dział Badań i Analiz CZIiTT PW zaprasza wszystkich studentów do wzięcia udziału w pierwszym sondażu #powiedzPW, który dotyczy sklepu internetowego PW. Dzięki niemu w szybki sposób poznamy opinie na tematy związane z organizacją sklepu oraz jego rozwojem.

Targi Kół Naukowych i Organizacji Studenckich KONIK

W dniach 18 i 19 października Gmach Główny naszej uczelni będzie widownią XIV Targów Kół Naukowych i Organizacji Studenckich Politechniki Warszawskiej KONIK. Wśród kół naukowych, które zaprezentują się na targach, jest również Koło Naukowe Hybryda z naszego wydziału.

Tegoroczne wyniki monitoringu karier zawodowych absolwentów PW

Zapraszamy do zapoznania się z publikowaną przez Biuro Karier Politechniki Warszawskiej prezentacją wyników badania losów absolwentów naszej uczelni, w tym także naszego wydziału.