II spotkanie „Jak zostać żołnierzem Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni”

Planowane jest drugie spotkanie informacyjne „Jak zostać żołnierzem Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni”, które będzie miało miejsce w piątek, 14.01.2022, o godz. 12:30 w trybie zdalnym. Odsyłacz do spotkania: https://vtc.ron.mil.pl/meeting/141698098?secret=7JjX20C4Zo3jgAlDINVNXw".

Webinarium „Podstawy prawa pracy – bezpieczne wejście na rynek pracy”

Okręgowy Inspektorat Pracy w Warszawie we współpracy ze Związkiem Harcerstwa Rzeczypospolitej Okręg Mazowiecki zaprasza na poprowadzone przez Inspektorów Pracy bezpłatne webinarium „Podstawy prawa pracy – bezpieczne wejście na rynek pracy”, które odbędzie się 13 grudnia o godzinie 16:00.

Spotkanie „Jak zostać żołnierzem Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni”

Serdecznie zapraszamy naszych Studentów na spotkanie „Jak zostać żołnierzem Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni”, które odbędzie się 14.12.2021 od godziny 10:30 w trybie on-line (platforma VTC): https://vtc.ron.mil.pl/meeting/880848954?secret=pkhuF3KlW7LGzbrWWqy02w

Lista osób ubiegających się o stypendium rektora

Prezentujemy listę osób ubiegających się o stypendium rektora, przyznawane za wyniki w nauce, osiągnięcia naukowe, wysokie wyniki sportowe lub osiągnięcia artystyczne.

Warsztaty Biura Karier PW

Biuro Karier PW zaprasza na najbliższe warsztaty rozwijające kompetencje związane z efektywnością na rynku pracy oraz przedsiębiorczością.

Stypendia pod choinkę – przyjmowanie kandydatur

Zapraszamy do kolejnej edycji akcji „Stypendium pod choinkę”, mającej na celu nagrodzenie studentów i doktorantów wyjątkowo zaangażowanych w życie uczelniane i promowanie nauki.

Spotkanie inauguracyjne Tandemów Językowych ENHANCE

Zapraszamy do wzięcia udziału w inauguracyjnym spotkaniu Tandemów Językowych ENHANCE, zaplanowanym na 25 października w godzinach 14:00-15:00 i będzie realizowane w trybie zdalnym. Podczas spotkania przedstawiony zostanie projekt i podane będą niezbędne wskazówki, jak znaleźć partnera tandemowego do nauki języka obcego.

Zaproszamy studentki na wydarzenie „Inżynierki 2021”

Zapraszamy na przygotowane przez firmę Eaton na wirtualne spotkanie zorganizowane pod hasłem „Inżynierki 2021”, które odbędzie się 19 października. Udział jest bezpłatny, jednak obowiązują wcześniejsze zapisy.

Stypendia Ministra dla studentów za znaczące osiągnięcia [aktualizacja]

Trwa nabór wniosków o przyznanie stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla studentów wykazujących się znaczącymi osiągnięciami naukowymi lub artystycznymi związanymi ze studiami, lub znaczącymi osiągnięciami sportowymi (stypendium ministra nie należy mylić ze stypendium rektora).

Stypendium im. Mieczysława Króla

Uprzejmie informujemy, że ruszył nabór wniosków o stypendium im. inż. Mieczysława Króla na rok akademicki 2021/2022 dla studentów I roku.

Akcja stypendialna w semestrze zimowym roku akademickiego 2021/2022

Ruszyła akcja stypendialna w semestrze zimowym roku akademickiego 2021/2022. Wnioski będą przyjmowane do 15.10.2021 r., w godzinach pracy Biura Obsługi Studiów.

Ważne informacje dla studentów pierwszego roku

Wszystkich nowo przyjętych studentów serdecznie zapraszamy do zapoznania się z zamieszczonymi poniżej ważnymi informacjami, stanowiącymi kompendium wiedzy pierwszoroczniaka i wprowadzającymi w świat studiowania na wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych PW.

Nabory do Zespołu Pieśni i Tańca PW

Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej zaprasza w swoje szeregi. Przesłuchania kandydatów prowadzone będą 7 i 14 października od godz. 18:00 w DS Riviera, pok. A222.

Stypendium m.st. Warszawy im. Jana Pawła II

Jak co roku studenci z warszawskich uczelni mogą się ubiegać o stypendium m.st. Warszawy im. Jana Pawła II. Zapraszamy do zapoznania się z zasadami 17. edycji programu.

Stypendia Fundacji SILNIA!

Fundacja SILNIA! zaprasza do skorzystania ze swojej oferty stypendialnej.

Zespół Proton Dynamic na podium zawodów Formula Student Czech Republic

Koło Naukowe Proton Dynamic działające przy Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych PW wraz z bolidem „PD1.5” zajęło trzecie miejsce w zawodach Formula Student Czech Republic, rozegranych w dniach 27 lipca-1 sierpnia 2021 r.

Szkoła letnia „Green Campus – ENHANCE summer school on climate change”

W dniach 15-28 września br. Politechnika Warszawska zorganizuje szkołę letnią „Green Campus – ENHANCE Summer School on Climate Change”. Wezmą w niej udział studenci reprezentujący wszystkie uczelnie ENHANCE. Zajęcia będą prowadzone w trybie hybrydowym (5 dni zdalnie i 5 stacjonarnie) przez wykładowców z kilku Wydziałów Politechniki Warszawskiej.

Women in Tech Days

Zapraszamy studentów oraz doktorantów na 2-dniowy festiwal Women in Tech Days, organizowany przez Fundację Edukacyjną Perspektywy w dniach 25 i 26 maja.

Projekt koła naukowego Proton Dynamic wśród laureatów konkursu MEiN

W gronie laureatów pierwszego konkursu „Studenckie koła naukowe tworzą innowacje” znalazł się zgłoszony przez działające przy naszym Wydziale koło naukowe Proton Dynamic projekt pn. Rozwój elektrycznego układu napędowego dużej mocy do pojazdu wyścigowego klasy Formuła Student.

Letni kurs internetowy na temat druku 3D i projektowania

Organizacja studencka BEST Bratysława przygotowała letni, 5-dniowy kurs internetowy (4-8 VII 2021 r.), podczas którego można zdobyć wiedzę na temat druku 3D i projektowania konstrukcji wytwarzanych technologią przyrostową.