Generacja Przyszłości

„Generacja Przyszłości” to program Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego adresowany do studiujących na naszych uczelniach młodych wynalazców, konstruktorów, programistów i innowatorów. Przedmiotem konkursu jest wsparcie wybitnie uzdolnionych studentów w rozwoju ich aktywności, poprzez wspieranie ich uczestnictwa w międzynarodowych konkursach lub zawodach.

Do tej pory ogłoszono dwa konkursy. W każdym z nich laureatami były zespoły studentów Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych oraz ich projekty:

I KONKURS

„Inżynierowie przyszłości. Innowacyjne rozwiązania w zakresie projektowania i badań pojazdu wyścigowego typu Formuła Student z silnikiem zasilanym paliwem na bazie bioetanolu. Udział w międzynarodowych zawodach w Anglii, Australii oraz na Węgrzech”

Na projekt prowadzony przez 24 miesiące (III.2013 - III.2015), studenci otrzymali dofinansowanie w kwocie 469.000zł.
Szczegółowe informacje o postępach w projekcie znajdują się na stronie internetowej zespołu: WhiteEagle Racing Warsaw University of Technology 

II KONKURS

„Eko pojazdy XXI wieku - projekt i adaptacja innowacyjnych systemów w pojazdach Koła Naukowego Mechaników Pojazdów, zwiększających szanse rozwoju nowoczesnych trendów w motoryzacji”

Na projekt przewidziany na 14 miesięcy studenci otrzymali dofinansowanie w kwocie 224.300zł.