Student naszego wydziału woluntariuszem w Kenii

Stefan Pytel, wolontariusz Fundacji Harambee Polska oraz student wydziału SiMR Politechniki Warszawskiej, od ponad dwóch lat wraz z rodziną pomaga mieszkańcom Afryki. W 2017 roku brał udział między innymi w remontowaniu budynków w Kenii.

Mieszkając i pracując głównie na terenie miejscowej parafii, wraz z trójką studentów z Hiszpanii, dwójką woluntariuszy z Polski i swoim tatą w czasie niespełna miesięcznego pobytu posadzili kilkaset drzew, pomalowali kościół i zbudowali kaplicę.

Wśród korzyści płynących z wolontariatu Stefan wymienia m.in. możliwość poznania innej kultury oraz okazję do nauczenia się nowych rzeczy, jak chociażby wyrabiania cegieł. Taki wolontariat pozwala docenić to, co ma się w swoim życiu – mówi i dodaje:Jeżeli poprzez moją pracę mogę komuś pomóc, jeżeli mogę sprawić, że pojawi się uśmiech na twarzach dzieci, to czuję, że to wszystko ma sens i z chęcią będę dalej pomagać.

Zapraszamy na bloga Plac Politechniki 1, gdzie znajduje się cały tekst o wolontariacie Stefana Pytla w Kenii.