Zaproszenie na konferencję „Culture-Science-Education”

Instytut Konfucjusza Politechniki Warszawskiej zaprasza na konferencję Culture-Science-Education, organizowaną w związku z nawiązaniem współpracy Politechniki Warszawskiej z Beijing Jiaotong University (BJTU). Konferencja odbędzie się w dniu 23 czerwca 2021 r. (środa), początek o godzinie 8:30.

Women in Tech Days

Zapraszamy studentów oraz doktorantów na 2-dniowy festiwal Women in Tech Days, organizowany przez Fundację Edukacyjną Perspektywy w dniach 25 i 26 maja.

Projekt koła naukowego Proton Dynamic wśród laureatów konkursu MEiN

W gronie laureatów pierwszego konkursu „Studenckie koła naukowe tworzą innowacje” znalazł się zgłoszony przez działające przy naszym Wydziale koło naukowe Proton Dynamic projekt pn. Rozwój elektrycznego układu napędowego dużej mocy do pojazdu wyścigowego klasy Formuła Student.

Zmarł dr inż. Przemysław Majewski

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 11 maja 2021 roku odszedł od nas dr inż. Przemysław Majewski, wieloletni pracownik Zespołu Dydaktyczno-Wychowawczego Napędów Elektrycznych i Sterowania w Instytucie Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej.

Letni kurs internetowy na temat druku 3D i projektowania

Organizacja studencka BEST Bratysława przygotowała letni, 5-dniowy kurs internetowy (4-8 VII 2021 r.), podczas którego można zdobyć wiedzę na temat druku 3D i projektowania konstrukcji wytwarzanych technologią przyrostową.

Odszedł ostatni z trójki twórców Katedry Technologii na Wydziale SiMR

Odszedł mgr inż. Zdzisław Bogacz, ostatni z wybitnej trójki „muszkieterów” profesora Tadeusza Kosiewicza, twórcy Katedry Technologii na wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej.

Dzień Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych

W dniu 12 maja przypada Dzień Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych.

Akcja kwaterunkowa do DS na rok akademicki 2021/2022

Do 15 maja przyjmowane są wnioski o przydzielenie miejsce w Domu Studenckim w przyszłym roku akademickim.

Webinar „One way ticket” o podróży maszyn w projekcie relokacji fabryki Danfoss

Biuro Karier PW oraz firma Danfoss zapraszają na webinar „One way ticket”, czyli o podróży maszyn w projekcie relokacji fabryki Danfoss. Wirtualne spotkanie prowadzone będzie z nowopowstałej hali produkcyjnej w Grodzisku Mazowieckim.

W środę 12 maja 2021 r. zajęcia według planu piątkowego

W dniu 12 V 2021 r. (środa) zajęcia będą się odbywały według planu obowiązującego w piątki.