Przedłużona rekrutacja na studia niestacjonarne

Do 17 września 2021 r. została przedłużona rekrutacja na studia niestacjonarne I i II stopnia na Wydziale SiMR na rok akademicki 2021/2022.

Stypendia Fundacji SILNIA!

Fundacja SILNIA! zaprasza do skorzystania ze swojej oferty stypendialnej.

Zapraszamy do udziału w badaniu karier zawodowych absolwentów

Czy zechcą Państwo opowiedzieć młodszym koleżankom i kolegom o swym doświadczeniu?

Czy pomogą nam Państwo dowiedzieć się jak absolwenci PW odnajdują się na rynku pracy?

Czy chcą Państwo inspirować Politechnikę Warszawską do rozwoju, by logo PW na dyplomie było symbolem jakości i prestiżu?

Zespół Proton Dynamic na podium zawodów Formula Student Czech Republic

Koło Naukowe Proton Dynamic działające przy Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych PW wraz z bolidem „PD1.5” zajęło trzecie miejsce w zawodach Formula Student Czech Republic, rozegranych w dniach 27 lipca-1 sierpnia 2021 r.

Szkoła letnia „Green Campus – ENHANCE summer school on climate change”

W dniach 15-28 września br. Politechnika Warszawska zorganizuje szkołę letnią „Green Campus – ENHANCE Summer School on Climate Change”. Wezmą w niej udział studenci reprezentujący wszystkie uczelnie ENHANCE. Zajęcia będą prowadzone w trybie hybrydowym (5 dni zdalnie i 5 stacjonarnie) przez wykładowców z kilku Wydziałów Politechniki Warszawskiej.

Wydział SiMR nawiązał stałą współpracę z PSPA

Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej oraz Polskie Stowarzyszeniem Paliw Alternatywnych (PSPA) podpisały właśnie porozumienie o stałej współpracy badawczo-rozwojowej i dydaktycznej. Przedmiotem Porozumienia jest między innymi partnerstwo merytoryczne w zakresie uruchomienia nowego kierunku studiów podyplomowych, unikatowego programu stażowego i praktyki studenckich, a także wymiana wiedzy eksperckiej i wspólne projekty naukowe oraz badawcze w obszarze elektromobilności.

Rekrutacja do Szkół Doktorskich

Od 1 lipca do 15 sierpnia trwa rejestracja kandydatów do Szkół Doktorskich, oferujących ponad 400 tematów badawczych do realizacji w ramach doktoratu i pozwalających wziąć udział w ciekawych projektach, często ze znanymi polskimi i zagranicznymi ośrodkami badawczymi, a nawet uzyskać podwójny doktorat we współpracy z wybranymi uczelniami z całego świata.

Biuro Dziekana nieczynne w dn. 25 czerwca 2021 r.

W dniu 25 czerwca 2021 roku Biuro Dziekana będzie nieczynne.

BMW Group przekazało wydziałowi SiMR nowe BMW serii 1

Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej otrzymał od BMW Group najnowszej generacji BMW serii 1. Samochód będzie wykorzystywany przez studentów w celach szkoleniowo-naukowych podczas zajęć praktycznych. Jest to kolejny etap wieloletniej współpracy obu instytucji.

Zaproszenie do udziału w debacie ENHANCE Conversations

Zaproszamy do udziału w ENHANCE Conversations – pierwszej publicznej debacie organizowanej przez konsorcjum ENHANCE, która będzie realizowana zdalnie w dn. 15 czerwca br. w godz. 16:00 - 17:30.