Konkurs na najlepszą pracę dyplomową – jubileuszowa XXV edycja [aktualizacja]

W związku z dużym zainteresowaniem Konkursem termin nadsyłania zgłoszeń został przedłużony do 10.12.2021 r. Pozostałe terminy zawarte w harmonogramie nie ulegają zmianie.

Serdecznie zapraszamy do udziału w jubileuszowej XXV edycji Konkursu na najlepszą pracę dyplomową obronioną na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych. W tym roku, po raz pierwszy w swojej historii, Konkurs obejmuje nie tylko prace magisterskie, ale również inżynierskie!

Informacja o szczepieniach i obowiązku zakrywania ust i nosa na terenie Gmachu SiC

Uprzejmie przypominamy, że na mocy zarządzenia nr 110/2021 Rektora PW, na terenie Gmachu Samochodów i Ciągników, we wszystkich pomieszczeniach i przestrzeniach zamkniętych, obowiązuje nakaz zakrywania, przy pomocy maseczki, ust i nosa, z wyjątkiem przypadków określonych w ust. 2 i 3 zarządzenia oraz w aktualnie obowiązujących przepisach prawa.

Można już rejestrować się na kolejną turę (3 i 4 XII 2021 r.) szczepień przeciw COVID-19 szczepionką Pfizer w zorganizowanym dla środowiska akademickiego PW stacjonarnym punkcie szczepień.

Narzędzia inżynierskie firmy MathWorks – seminaria sieciowe

Zapraszamy do udziału w dwóch seminariach sieciowych, skierowanych do pracowników i studentów zainteresowanych tematyką systemów autonomicznych w pojazdach oraz zagadnieniem modelowania pojazdów hybrydowych.

Akcja „Szlachetna Paczka” na Politechnice Warszawskiej

Tradycyjnie przed świętami Bożego Narodzenia Samorząd Studentów PW organizuje akcję „Szlachetna Paczka”, której celem jest wsparcie rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. W ubiegłych latach akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem pracowników naszego Wydziału. Również w tym roku zachęcamy Państwa do zaangażowania się w pomoc.

Kiermasz Świąteczny Politechniki Warszawskiej

Serdecznie zapraszamy wszystkich pracowników i studentów na Kiermasz Świąteczny Politechniki Warszawskiej, który będzie miał miejsce w dniach 2–3 grudnia w godzinach 10-18 na Placu Politechniki przed Gmachem Głównym.

Święto Politechniki Warszawskiej

15 listopada to jedna z ważniejszych dat w kalendarzu Politechniki Warszawskiej – tego dnia w 1915 roku zainaugurowano rok akademicki, w którym po raz pierwszy w historii uczelni zajęcia odbywały się całkowicie w języku polskim. Dzień ten został ustanowiony świętem naszej uczelni.

Godziny dziekańskie w dniu 9.11.2021 r.

W związku ze spotkaniem studentów wydziału SiMR z Biurem Karier PW, w dniu 9 listopada 2021 r. (wtorek) w godz. 10:00-12:00 zostały ustanowione godziny dziekańskie dla odbywających się w tym czasie wykładów oraz zajęć z języków obcych.

poHESaj z Biurem Karier PW – poznaj ofertę nowych przedmiotów obieralnych

Biuro Karier PW zaprasza studentów wydziału SiMR na spotkanie we wtorek, 9 listopada o godzinie 10:15, do sali 2.5 w budynku Samochodów i Ciągników, na którym zaprezentowana zostanie oferta zupełnie nowych przedmiotów obieralnych z grupy HES.

W środę 10 listopada 2021 r. zajęcia według planu czwartkowego

W dniu 10 XI 2021 r. (środa) zajęcia będą się odbywały według planu obowiązującego w czwartki.

Nagrodzona praca dyplomowa absolwenta wydziału SiMR

Miło nam poinformować, że praca inżynierska absolwenta wydziału SiMR, inż. Wojciecha Margola, pt. „Projekt systemu wizyjnej identyfikacji typów pojazdów”, której promotorem był dr hab. inż. Jacek Dybała, prof. uczelni, została nagrodzona w organizowanym przez Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad konkursie „Innowacje w drogownictwie”, uzyskując pierwsze miejsce w kategorii „Inżynieria ruchu i rozwiązania BRD”.