Wielka Muzyka w Małej Auli

Rektor Politechniki Warszawskiej wraz z Samorządem Studentów zapraszają 10 maja br. na kolejny, 102. już koncert z cyklu Wielka Muzyka w Małej Auli, na którym wystąpi Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej pod batutą Dariusza Zimnickiego. Wstęp jest wolny.

Zmarł prof. Roman Bogacz

W dniu 3 kwietnia br. zmarł prof. dr hab. inż. Roman Bogacz, emerytowany profesor zwyczajny w Instytucie Podstawowych Problemów Techniki PAN, profesor zwyczajny Politechniki Warszawskiej w Instytucie Pojazdów.

Projekt NERW PW na wydziale SiMR

Zapraszamy do zapoznania się z bieżącą informacją dotyczącą zadań realizowanych na wydziale SiMR w ramach projektu pod nazwą „NERW PW Nauka – Edukacja – Rozwój – Współpraca”.

ROBOMATICON 2018 – wydarzenie dla miłośników robotyki

W najbliższą sobotę, 3 III 2018 r., w auli Gmachu Głównego miłośnicy robotów mobilnych spotkają się podczas ósmej już edycji turnieju Robomaticon. W programie liczne konkurencje szybkościowe, siłowe, zręcznościowe i techniczne, w których twórcy robotów będą weryfikować swoje rozwiązania.

Turniej robotów mobilnych ROBOMATICON 2018

W pierwszą sobotę marca, 3.03.2018 r., w Gmachu Głównym twórcy robotów mobilnych spotkają się podczas ósmej już edycji turnieju Robomaticon. Będzie to jak zwykle okazja do zaprezentowania sprawności swoich „podopiecznych” podczas rozgrywanych różnorodnych konkurencji szybkościowych, siłowych, zręcznościowych i technicznych.

Życzenia świąteczne i noworoczne

Radosnych Świąt Bożego Narodzenia

i Szczęśliwego Nowego Roku

w imieniu akademickiej wspólnoty

Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechniki Warszawskiej

Dziekan

prof. Stanisław Radkowski

Dni Dawcy Szpiku na wydziale SiMR

W dniach 5-6 grudnia br. (wtorek i środa) w godzinach 9-16, w ramach organizowanych na Politechnice Warszawskiej Dni Dawcy Szpiku będzie można zarejestrować się na wydziale SiMR jako potencjalny dawca szpiku.

Kiermasz Świąteczny Politechniki Warszawskiej

Serdecznie zapraszamy wszystkich pracowników i studentów Wydziału na Kiermasz Świąteczny Politechniki Warszawskiej, który odbędzie się w dniach 30 listopada – 2 grudnia 2017 i przyświecać mu będzie szczytny cel: ufundowanie stypendiów dla zdolnych studentów PW.

Seminarium uczelniane na temat Ustawy 2.0

29 listopada 2017 r. o godz. 16:15 w Małej Auli w Gmachu Głównym zaplanowane jest seminarium uczelniane na temat Ustawy 2.0. Podczas spotkania referaty wygłoszą: prof. Zbigniew Marciniak, Wiceprzewodniczący RGNiSW, Członek Komisji ds. Strategicznych Problemów Szkolnictwa Wyższego KRASP oraz prof. Wojciech Wawrzyński, Prorektor ds. Ogólnych PW.

Obchody Święta Politechniki Warszawskiej

15 listopada to jedna z ważniejszych dat w kalendarzu Politechniki Warszawskiej – tego dnia w 1915 roku zainaugurowano rok akademicki, w którym po raz pierwszy w historii uczelni zajęcia odbywały się całkowicie w języku polskim. Dzień ten został ustanowiony świętem naszej uczelni. Z tej okazji cała społeczność akademicka przygotowuje wiele różnorodnych wydarzeń.

Rektor PW zachęca do przyłączenia się do akcji BohaterON

Rektor Politechniki Warszawskiej, prof. Jan Szmidt, zachęca do przyłączenia się do akcji BohaterON. - Ta wielka, bohaterska walka miała miejsce również na terenie Politechniki Warszawskiej, gdzie Batalion "Golski" toczył ciężkie boje z przeważającymi siłami wroga - mówi prof. Jan Szmidt. - Ludzie, którzy walczyli w Powstaniu ponieśli ogromną ofiarę. Ci, którzy są jeszcze wśród nas, powinni być przez nas zauważani, powinniśmy im dziękować. Pamiętajmy o nich!

Uroczystość inauguracji roku akademickiego 2017/2018

Dziekan i Rada Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych uprzejmie zapraszają wszystkich pracowników i studentów na uroczystość inauguracji roku akademickiego 2017/2018 w dniu 2 października 2017 roku o godz. 14:00 w Audytorium im. prof. M. Bekkera (sala 2.5) w Gmachu Wydziału SiMR ul. Narbutta 84.

Opiniowanie kandydata na kierownika Zakładu TW

W dniach 11-18 września 2017 r. w godzinach 9.00 – 15.00 w sekretariacie Dziekana będzie miało miejsce opiniowanie kandydata na kierownika Zakładu Technik Wytwarzania dr. hab. inż. Piotra Skawińskiego, prof. PW.

Śladami Powstania Warszawskiego na PW

Podczas niemieckiej okupacji Politechnika Warszawska nie zawiesiła swojej działalności i nadal prowadziła badania naukowe oraz kształciła studentów pod szyldem Państwowej Wyższej Szkoły Technicznej. Podzieliła także tragiczne losy swojego miasta, szczególnie w czasie Powstania Warszawskiego.

Politechnika Warszawska trzecią uczelnią w Polsce

W tegorocznym rankingu szkół wyższych Perspektywy 2017 Politechnika Warszawska znalazła się na trzecim miejscu w Polsce i już po raz 12. z rzędu zajęła pierwsze miejsce wśród uczelni technicznych.

Piknik Edukacyjny Politechniki Warszawskiej „Od Mikro do Makro”

Zapraszamy na Piknik Edukacyjny Politechniki Warszawskiej „Od Mikro do Makro”, który będzie zorganizowany w dniach 9-10 czerwca 2017 na terenie Kampusu Centralnego PW.

Galeria zdjęć z Dnia Wydziału 12 V 2017 r.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tegorocznych obchodów Dnia Wydziału.

Samochód pokazowy firmy Parker na wydziale SiMR 12 V 2017 r.

Dnia 12 maja 2017 r na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych PW odbędzie się prezentacja samochodu pokazowego firmy Parker Hannifin.

Wystawa prac studentów Wydziału Wzornictwa ASP w ramach Dnia Wydziału SiMR

Dnia 12 maja 2017 r o godz. 9:50 na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych PW odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy prac studentów Wydziału Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Dzień Wydziału SiMR 12 V 2017 r.

Dziekan oraz Rada Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej zapraszają na obchody Dnia Wydziału w dniu 12 maja 2017 r. na terenie obiektów przy ul. Narbutta 84 w Warszawie.