Zespół WUT SiMRacing Team ponownie na podium zawodów na torze Slovakiaring

Na zdjęciu widoczni od lewej: Mateusz Anders, Jan Biniewicz, Jakub Wirkus, Amadeusz Pawlos.

Bez wątpienia tor Slovakiaring studenci koła naukowego WUT SiMRacing Team mogą zaliczyć do szczęśliwych. Podobnie jak w roku ubiegłym start ze zbudowanym przez siebie motocyklem wyścigowym zakończył się ukończeniem zawodów na podium.

Ostatnia runda zmagań Mistrzostw Słowacji oraz Motocyklowego Pucharu Polski była miejscem premierowego startu studenckiego zespołu WUT SiMRacing Team w roku 2020. Po raz pierwszy w międzynarodowej stawce zawodów za kierownicą zaprojektowanego od podstaw motocykla wyścigowego zasiadł Jan Biniewicz, członek i założyciel zespołu oaz doktorant wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych PW. Czteroosobowy zespół studentów wraz z kierowcą stanął przed wyzwaniem rywalizacji w mocno obsadzonej klasie Sport250 na nowym dla kierowcy torze. Sukcesywny postęp z okrążenia na okrążenie, niezachwiany drobną usterką w jednej z pierwszych sesji treningowych, pozwolił studentom na zajęcie drugiego miejsca w wyścigu i awans aż o cztery pozycje względem treningu kwalifikacyjnego.

To już trzeci start studenckiego motocykla w międzynarodowej stawce zawodów. Rok temu grupa studentów wystartowała podczas Mistrzostw Słowacji oraz Mistrzostw Wielkiej Brytanii w serii Bennetts British Superbikes. Tegoroczny wyjazd umożliwiło wsparcie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego udzielone w ramach projektu Najlepsi z najlepszych! 4.0.

Więcej o inicjatywie zespołu WUT SiMRacing Team »