Student SiMR beneficjentem programu Narodowa Reprezentacja Akademicka

Konrad Czabok, student II roku na kierunku Inżynieria Pojazdów Elektrycznych i Hybrydowych, został zakwalifikowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki do udziału w programie wsparcia procesu kształcenia wybitnych sportowców wyczynowych.

„Od szkoły podstawowej jestem zawodnikiem Warszawskiego Klubu Kolarskiego. Z czasem moja pasja się rozwijała, zacząłem podchodzić do treningów coraz poważniej, częściej startować w wyścigach o coraz wyższej randze” – mówi Konrad i dodaje: „Obecnie jestem zawodnikiem Młodzieżowej Reprezentacji Polski w kolarstwie górskim. Moim największym sukcesem jest mistrzostwo Polski w maratonie MTB do lat 23. Karierę sportową łączę ze studiami na Wydziale SiMR Politechniki Warszawskiej.”

Wkrótce równoległe studiowanie, prowadzenie treningów i udziały w zawodach powinny być łatwiejsze dzięki zapewnieniu przez Ministerstwo Edukacji i Nauki dofinansowania na organizację dodatkowych indywidualnych zajęć dydaktycznych. Jest to już trzecia edycja programu, w której poza Konradem szeregi Narodowej Reprezentacji Akademickiej zasilili trzej studenci-sportowcy Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa: Aleksy Boroń, Piotr Goździewicz i Marek Kania.

Szczegółowe informacje o programie można znaleźć pod adresem https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/narodowa-reprezentacja-akademicka---iii.