Studenci SiMR na targach KONIK

W dniach 15 i 16 października studenci Wydziału SiMR zrzeszeni w studenckich organizacjach naukowych mieli przyjemność prezentować swoje osiągnięcia na kolejnej edycji Targów Kół Naukowych Politechniki Warszawskiej "KONIK 2013".

Wystawiły się Koło Naukowe Mechaników Pojazdów, Koło Naukowe Sportów Samochodowych oraz studenci realizujący projekt "Generacja Przyszłości".

Pojazdy studentów SiMR prezentowane były zarówno w środku Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej, jak i na zewnątrz, gdzie największe zainteresowanie wzbudzała nowa wersja Formuły Student zbudowana na tegoroczne zawody SAE, które odbyły się na Węgrzech. Znaleźli się również pasjonaci motoryzacji, którzy zasiedli za kierownicą prototypowego pojazdu Green Arrow startującego w zawodach The Shell Eco-marathon.

Pojazd pneumatyczny Pneumobil z racji swojego charakterystycznego wyglądu „puszki po śledziach” również wzbudzał niemałe zainteresowanie. Zastosowanie idei pneumatycznego układu zasilania w tym pojeździe spodobała się w szczególności uczestnikom niemieckiej wycieczki z Technische Universität Berlin, którą Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych gościł w tym czasie.

W zaciszu auli głównej goście targów podziwiali super ekonomiczny pojazd Hussar, który w ostatniej edycji konkursu The Shell Eco-marathon przejechał na jednym litrze paliwa aż 330km. Aby podtrzymać klimat targów platforma Quatracz została różowym konikiem, który wypełniał swoją powinność wożąc uczestników targów pomiędzy boksami.

Wszystko to udało się dzięki Wam drodzy goście. Wasza ciekawość i  zainteresowanie naszymi pojazdami dodaje nam sił na kolejny rok akademickich zmagań.

ZAPRASZAMY DO ODWIEDZENIA NAS PRZY NASTĘPNEJ OKAZJI !!!