Program Stażowy „Energia dla Przyszłości”

Ministerstwo Klimatu i Środowiska oraz spółki energetyczne: PGE Polska Grupa Energetyczna S.A., Polski Koncern Naftowy ORLEN S.A., Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. i Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. organizują siódmą edycję Programu Stażowego „Energia dla Przyszłości”, który jest skierowany do studentów i absolwentów najlepszych polskich uczelni technicznych, wytypowanych zgodnie z rankingiem Perspektywy 2021.

Do najważniejszych celów Programu należą przede wszystkim: budowanie zaplecza kadrowego dla polskiego sektora energetycznego poprzez pozyskanie najlepszych studentów wyższych uczelni zainteresowanych pracą w branży energetycznej, zapoznanie stażystów ze specyfiką pracy w kluczowych spółkach energetycznych kraju oraz Ministerstwie Klimatu i Środowiska, jak również przygotowanie ich do pracy w sektorze energetycznym. Uczestnicy Programu Stażowego zostaną wyłonieni w ramach otwartego naboru i zrealizują płatny, roczny staż u jego Organizatorów.

Szczegółowe zasady rekrutacji oraz realizacji stażu podane są w poniższym ogłoszeniu oraz na stronie internetowej Ministerstwa Klimatu i Środowiska.