Letnie występy studentów SiMR na międzynarodowych zawodach Formuła Student

W roku akademickim 2013/14 studenci Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych realizowali projekt Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego "Generacja Przyszłości". W ramach tego projektu zmodernizowano bolid Formuła Student oraz zorganizowano letnie wyjazdy na zawody do Wielkiej Brytanii oraz na Węgry.

Na zawodach Formuła Student rozgrywanych 10-13 lipca 2014 na torze Silverstone w Wielkiej Brytanii zespół studentów liczący 22 osoby (w tym 5 studentów - uczestników projektu "Generacja Przyszłości") był najliczniejszy w historii wyjazdów studentów Wydziału SiMR na zawody studenckie. Najlepszy wynik w tych zawodach osiągnięty został w konkurencji „Cost and Sustainability”, gdzie zespół zajął 18 miejsce na 92 sklasyfikowane ekipy.

W ramach przygotowań do wyjazdu  na najważniejsze w całym projekcie zawody do Australii  (11-14 grudnia), zespół uczestniczył w zawodach Formuła Student na Węgrzech w dniach 21-24 sierpnia, gdzie został sklasyfikowany na 35 miejscu.