Konkurs „Nagroda Jamesa Dysona 2022”

  • Pozostały jedynie 2 miesiące do zakończenia możliwości wysyłania zgłoszeń do nowej edycji konkursu „Nagroda Jamesa Dysona”.
  • W tym roku zwycięzcy etapów krajowych otrzymają po 27 000 zł, a ich projekty zdobędą prestiżowe wyróżnienie.
  • Zwycięzcy etapu międzynarodowego mogą wygrać nawet 162 000 zł.
  • Odwiedź stronę www.jamesdysonaward.org, żeby dowiedzieć się więcej i zgłosić swój projekt.

Od 2005 r. organizatorzy konkursu Nagroda Jamesa Dysona rzucają studentom oraz świeżym absolwentom kierunków związanych z inżynierią i projektowaniem następujące wyzwanie: „Zaprojektować coś, co rozwiąże problem”. Zadanie sformułowano w sposób szeroki i otwarty, aby zachęcać studentów do podejmowania poważnych problemów o znaczeniu globalnym. Zwycięzcy poprzedniej edycji skupili się na takich kwestiach, jak ułatwienie recyklingu odpadów, tamowanie krwotoków z ran kłutych czy domowa diagnostyka medyczna. Sir James Dyson osobiście typuje zwycięzców etapu międzynarodowego, którzy zdobywają potrzebne środki finansowe oraz wielki prestiż, a tym samym czynią ważne pierwsze kroki na drodze do wcielenia swoich pomysłów w życie.

Sir James Dyson, założyciel firmy Dyson i jej główny inżynier, mówi: „Moim zdaniem konkurs Nagroda Jamesa Dysona jest tak ważny, ponieważ polega na inteligentnym rozwiązywaniu problemów – zachęca młodych inżynierów do krytycznego, twórczego myślenia. Jestem głęboko przekonany, że młodzi ludzie chcą zmieniać świat i że warto ich do tego zachęcać. Przyszłość należy do nich. Nagroda dodaje im pewności siebie i ułatwia realizację zamierzonych celów. Aż 70% zwycięzców etapu międzynarodowego poprzednich edycji wciąż pracuje nad swoimi projektami i komercjalizuje je. Osobom, które planują wziąć udział w konkursie, chciałbym powiedzieć, że z niecierpliwością czekam na ich przełomowe projekty. Powodzenia!”

Na co mogą liczyć zwycięzcy?

  1. Nagrody pieniężne. Zwycięzcy etapów krajowych otrzymają po 27 000 zł, a zwycięzcy etapu międzynarodowego nawet 162 000 zł  na potrzeby dalszych prac nad wynalazkiem.
  2. Rozgłos medialny. Zdobywcy Konkursu Nagrody Jamesa Dysona cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony mediów, opinii publicznej i profesjonalistów z branży, co otwiera im wiele drzwi oraz sprzyja nawiązywaniu kontaktów i pozyskiwaniu wsparcia dla projektu.
  3. Wspieranie zwycięzców poprzednich edycji. W tym roku organizatorzy uruchomili specjalną platformę dla wynalazców, którzy komercjalizują swoje wynalazki. Zwycięzcy poprzednich edycji konkursu mogą uczestniczyć w różnych wydarzeniach, nawiązywać kontakty, dzielić się doświadczeniami i wspierać się na wzajem np. w formie mentoringu.

Zachęcamy do śledzenia informacji związanych z konkursem Nagroda Jamesa Dysona.

Strona internetowa: https://www.jamesdysonaward.org

Instagram: @jamesdysonaward

Aktualności: https://prhub.prowly.com/releases/dyson