Konferencja Mentoringowa Biura Karier z udziałem przedstawicieli Wydziału SiMR

25 maja 2022 roku w Dużej Auli Politechniki Warszawskiej odbyła się Konferencja Mentoringowa zorganizowana przez Biuro Karier PW. Jej celem była wymiana doświadczeń, wiedzy i inspiracji w zakresie rozwoju zawodowego, przedsiębiorczości i mentoringu. Inicjatywa nawiązuje do prowadzonego od 2018 roku politechnicznego Programu Mentoringowego, który kreuje i wzmacnia relacje uczelnia – biznes i studenci – absolwenci.

Konferencja składała się z serii krótkich wystąpień, dotyczących relacji mistrz (przewodnik, przyjaciel) – uczeń. Swoimi doświadczeniami podzielili się przede wszystkim uczestnicy Programu Mentoringowego – w większości absolwenci Politechniki Warszawskiej. Wśród nich znajdowały się osoby związane z Wydziałem Samochodów i Maszyn Roboczych: Filip Wyrzykowski – absolwent Wydziału, założyciel studenckiego Koła Naukowego Proton Dynamic, aktualnie zawodowo zajmujący się elektromobilnością, oraz Jakub Przygoński – kierowca rajdowy, absolwent Wydziału. Warto dodać, że wydarzenie otworzył prof. dr hab. inż. Robert Zalewski, Prorektor ds. Studenckich, pracownik i absolwent Wydziału SiMR.

Z programem konferencji oraz sylwetkami prelegentów można zapoznać się na stronie https://www.bk.pw.edu.pl/program-konferencji-mentoringowej-25-maja-2022-r

Zapis transmisji z konferencji jest dostępny na profilu YouTube PW: https://www.youtube.com/watch?v=efNL6WCFk3w

Do tegorocznej IV edycji Programu Mentoringowego aplikowało 8 studentów Wydziału SiMR, z których 5 zostało wybranych przez mentorów do dalszej współpracy. Wśród mentorów znalazła się również absolwentka Wydziału SiMR.

Koordynatorem Programu Mentoringowego i pomysłodawcą Konferencji Mentoringowej jest pracownik Biura Karier PW Piotr Szrajber – aktor, trener wystąpień publicznych, coach. Studenci studiów magisterskich Wydziału SiMR mają szansę skorzystać z jego wiedzy i wieloletniego doświadczenia biorąc udział w zajęciach z przedmiotu obieralnego „Wystąpienia publiczne i efektywna komunikacja”.

Filip Wyrzykowski, absolwent Wydziału SiMR, w swoim wystąpieniu nawiązywał do doświadczeń nabytych w czasie budowania zespołu Proton Dynamic

Jakub Przygoński, absolwent Wydziału SiMR, podzielił się ze słuchaczami swoimi przemyśleniami na temat wyzwań, z którymi mierzą się światowej klasy sportowcy