60-lecie Wydziału SiMR - Konferencja Jubileuszowa

W dniu 18.10.2013 (piątek) na naszym Wydziale odbędzie się Konferencja Jubileuszowa 60-lecie Wydziału SiMR. Na Konferencję zaproszeni są wszyscy absolwenci, sympatycy i pracownicy naszego wydziału.

Osiągnięcia studentów z Koła Naukowego Mechaników Pojazdów Wydz. SiMR

Green Arrow - miejsce 18, Hussar - miejsce 28

Biuro Karier PW - warsztaty

Biuro Karier Politechniki Warszawskiej oraz CAT LC Polska zapraszają na warsztaty: "Zostań innowatorem w CAT"

Oferta kierowana jest do wszystkich zainteresowanych innowacjami w branży TSL (transport-spedycja-logistyka), przede wszystkim studentów i absolwentów: Wydziału Transportu, Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych, Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych oraz słuchaczy studiów biznesowych MBA.

Nowa strona Wydziału

Z inicjatywy Pana Dziekana, prof. Stanisława Radkowskiego, od 11 maja 2013r. Wydział SiMR posiada nową stronę.

Zwracamy wszystkim uwagę, że najlepszym sposobem na jej przeglądanie jest menu na czarnym pasku u góry strony. Strona główna posiada też rozbudowane okna tematyczne, które „na skróty” zapewniają szybki dostęp do różnych działów tematycznych portalu.

Mechanika i Budowa Maszyn - zwycięstwo PW

W Rankingu Rzeczpospolitej i Wydawnictwa Perspektywy, Politechnika Warszawska zwyciężyła w rankingu kierunków w obszarze KIERUNKI TECHNICZNE w 10 na 11 kategorii.

Nasza Uczelnia okazała się najlepsza między innymi na kierunku Mechanika i Budowa Maszyn. Na uroczystej gali 9 maja 2013 roku w siedzibie Rzeczpospolitej, gdzie ogłoszona została kolejna edycja Rankingu, w imieniu PW nagrodę w tej kategorii odebrał Prodziekan Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych.

Studenci SiMR laureatami w Konkursie "Generacja Przyszłości"

Zespół whiteEagle Racing został nagrodzony w konkursie Generacja Przyszłości ogłoszonym przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Konkurs ten ma na celu wsparcie finansowe wybitnie uzdolnionych studentów w rozwoju ich aktywności, poprzez wspieranie inicjatyw, a w szczególności uczestnictwa w międzynarodowych zawodach i konkursach.

VI Sympozjum "Historyczny Rozwój Konstrukcji Pojazdów"

Sympozjum jest poświęcone szeroko rozumianej problematyce rozwoju pojazdów kołowych i gąsienicowych, ich rekonstrukcji oraz konserwacji. Tematyką przewodnią tegorocznego spotkania będą układy przeniesienia napędu.
Podczas części plenarnej zostaną wygłoszone zaproszone referaty. Pozostałych uczestników Sympozjum zachęcamy do prezentacji swoich osiągnięć w postaci plakatu lub do ekspozycji obiektu w części wystawowej. Szczegółowe informacje podane są na stronie internetowej Sympozjum: www.hrkp.simr.pw.edu.pl

Zapisy na studia I stopnia

Od 7 maja do 4 lipca 2013r. trwały internetowe zapisy na studia stacjonarne I stopnia. Rejestracja kandydatów odbywała się za pomocą wspólnego dla całej PW portalu. www.zapisy.pw.edu.pl.

Ogłoszenie wyników

• pierwszej tury kwalifikacji - 10 lipca,
  • drugiej tury – 18 lipca,
  • trzeciej tury – 24 lipca.

Nowy kierunek: "Inżynieria Pojazdów Elektrycznych i Hybrydowych"

Trwają przygotowania do uruchomienia od roku akademickiego 2013/14 nowego kierunku na studiach inżynierskich I stopnia.

Kierunek Inżynieria Pojazdów Elektrycznych i Hybrydowych ma na celu wykształcenie inżyniera, który sprosta intensywnemu rozwojowi techniki, gotowego podjąć pracę w zakresie konstrukcji napędów elektro - mechanicznych w szczególności dla pojazdów hybrydowych i elektrycznych, włączając w to pojazdy autonomiczne i specjalne.

Zaproszenie na CAx Innovation

W dniach 11-14.04.2013r w Muzeum Techniki w Warszawie w Pałacu Kultury i Nauki odbędzie się wydarzenie inżynierskie "CAx Innovation" będące rodzajem targów seminariów na temat nowoczesnych technologii w projektowaniu i wytwarzaniu.
Na CAx Innovation będą prezentowane systemy 3D CAD/CAM/CAE wspomagające proces projektowania i wytwarzania, a także pokazywane będą drukarki 3D, skanery 3D, ramiona pomiarowe, rozwiązania wirtualnej rzeczywistości itp. Więcej w pliku PDF lub na stronie http://www.caxinnovation.pl gdzie można się zarejestrować i pobrać bezpłatną wejściówkę.