Identyfikacja hałasowo-wibracyjnych zagrożeń środowiska

Ogólna charakterystyka:

Studia podyplomowe prowadzone będą w zakresie ochrony środowiska przed zagrożeniami wibroakustycznymi pochodzącymi od środków transportu. Celem studiów jest dostarczenie słuchaczom podstawowej wiedzy o zjawisku powstawania drgań i hałasu. Zapoznanie z metodami pomiarów, oceny zagrożeń wibroakustycznych oraz możliwościami redukcji oddziaływania drgań i hałasu. Słuchacze zapoznani zostaną z obowiązującymi w Polce i Unii Europejskiej normami oraz przepisami prawnymi.

• Czas trwania:              10 trzydniowych zjazdów (piątek popołudniu, sobota, niedziela)
  • Zasady naboru:            Zgłoszenie
  • Termin zgłoszeń:           30 września
  • Opłaty:                       Opłata: 4100 zł (pierwsza rata 300 zł druga i trzecia rata po 1900 zł);

Informacje dodatkowe:

Zajęcia (10 zjazdów) odbywają się w:

• piątki   (w godz. 16:00 – 21:00)
  • soboty (w godz. 8:00 – 18:00)
  • niedziele (w godz. 8:00 – 15:00)

Studia organizowane przez:

• Zintegrowane Środowiskowe Laboratorium Systemów Mechatronicznych Pojazdów i Maszyn Roboczych
  • Pracownia Wibroakustyki IPBM
  • Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych
  • Wydział Inżynierii Środowiska

Kierownik studium: dr inż. Marcin Jasiński

Adres: