Półfinał XIV Olimpiady Techniki Samochodowej

23 marca 2013 r. na wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej odbył się półfinał XIV Olimpiady Techniki Samochodowej. W teście liczącym 40 pytań obejmujących wiedzę podstawową (w tym: elementy matematyki i fizyki, materiałoznawstwo, rysunek techniczny maszynowy, techniki wytwarzania, podstawy budowy maszyn) oraz wiedzę specjalistyczną (budowa, naprawa i eksploatacja pojazdów samochodowych) z uwzględnieniem zasad ochrony środowiska i przepisów bhp wzięło udział ponad 450 uczniów.

Przed uczestnikami postawiono zadanie rozwiązania testu w ciągu 45 minut poprzez wybranie jednej (właściwej) z czterech odpowiedzi zamieszczonych w zadaniu testowym lub prawidłowe rozwiązanie zadania obliczeniowego. Poziom trudności poszczególnych zadań był zróżnicowany, co znajdowało odzwierciedlenie w wagach punktowych (prawidłowym odpowiedziom przypisano 1; 2 lub 3 punkty). Maksymalna liczba punktów za prawidłowe rozwiązanie wszystkich zadań wynosiła 80.
Po komisyjnym sprawdzeniu wszystkich kart testowych z zadaniami rozwiązanymi przez uczestników II etapu olimpiady do Finału Olimpiady zakwalifikowano 18 osób.

Lista finalistów:

1. Norbert WYDRA Radom 52 pkt.
2. Michał STĘPIEŃ Gorlice 51 pkt.
3. Jakub GAWORCZYK Bochnia 49 pkt.
4. Piotr SEBESTIANIUK Bielsk Podlaski 48 pkt.
5. Mateusz WOJACZEK Rybniku 48 pkt.
6. Adam BEMSKI Łódź 47 pkt.
7. Adrian GÓRSKI Warszawa 46 pkt.
8. Adrian LEWANDOWICZ Mrągowo 46 pkt.
9. Dariusz MROZIK Bydgoszcz 46 pkt.
10. Kamil MERMER Krosno 45 pkt.
11. Damian DZIOBIAK Łódź 44 pkt.
12. Piotr KALINOWSKI Wyszków 44 pkt.
13. Paweł KOŁACZYŃSKI Gąbin 44 pkt.
14. Jacek KOŁODZIEJ Bochnia 44 pkt.
15. Mariusz KUBICKI Wolbórz 44 pkt.
16. Sebastian MURA Rybnik 44 pkt.
17. Maciej PAJĄK Oświęcim 44 pkt.
18. Mateusz SKRZESZEWSKI Bydgoszcz 44 pkt.

Etap finałowy (praktyczny) XIV edycji Olimpiady Techniki Samochodowej odbędzie się 11 maja 2013 roku (sobota) w siedzibie firmy Robert Bosch Sp. z o.o. w Warszawie.